דו”ח של ממשלת הודו: “ישראל – מובילה עולמית בניהול משאבי המים – מהווה דוגמה מושלמת עבור הודו”

דוח של ממשלת הודו מצדיע לניסיון הישראלי בתחום המים

בשבוע החולף פרסם ה- Niti Aayog – המכון לרפורמות מבניות של ממשלת הודו הפדרלית – דו”ח מפורט בנושא ניהול משאבי מים. הדו”ח מצדיע לניסיון הישראלי בתחום ניהול משאבי מים, קורא להגברת שיתוף הפעולה עם ישראל ומעודד ממשלות בהודו ללמוד מהניסיון הישראלי ולאמץ פתרונות ישראליים בתחום.

הדו”ח, בן 150 העמודים, גובש בשיתוף המשרד הפדרלי ההודי לניהול מקורות המים, המשרד הפדרלי ההודי למי שתייה וסניטציה והמשרד הפדרלי ההודי לחקלאות ומרחב כפרי.

דו”ח זה סוקר את מצב המים בהודו בהיבטים של ניהול המים, טכנולוגיות, ניסיון עבר, ידע מצטבר מפרויקטים קודמים או קיימים וכיו”ב.

נוסף על האמור, כולל הדו”ח רשימה המדרגת את כלל המדינות בתוך הודו, בהיבט של ניהול משאבי מים. בדו”ח זה, מוזכרת מדינת ישראל מספר פעמים באופן המעיד על החשיבות שהודו רואה בישראל כשותפה בתחום המים.

ניכר כי הדו”ח שם דגש על הפוטנציאל העצום לשת”פ בתחום המים בין שתי המדינות – נושא הזוכה להתייחסות חיובית גם מצד שורה של משרדי ממשלה בישראל, החל ממשרד רה”מ, דרך משרדי הכלכלה והחוץ ועד משרד האנרגיה והמים ורשות המים הישראלית.

על פי הדו”ח, החקלאים בהודו צורכים בממוצע בין פי 3 לפי 5 יותר מים מעמיתיהם האמריקאים, הסינים והישראליים. הדו”ח מציין, בין השאר, את הנחיצות הבהולה להטמיע עוד יותר את השימוש בהשקיה זעירה ושימוש בטפטפות.

מחברי הדו”ח גורסים כי: “במדינה בה 90% מצריכת המים הינה לחקלאות, שימוש תדיר בהשקיה זעירה יכול לעשות שינוי משמעותי ולהשליך על המחסור העצום במים של המדינה (הודו, ב.ג). לדוגמה ישראל – אחת המדינות בעלות המחסור החמור ביותר במים בעולם, הצליחה להפוך עצמה למובילה עולמית בתחום ניהול המים על בסיס היעילות שמושגת באמצעות שימוש במערכות מיקרו השקייה – מערכות אותן המציאה. על מנת להשיג מהפך שכזה, הממשלה (הודו, ב.ג) צריכה להאיץ את התהליך להענקת תמריצים למעבר (DBT) לשימוש בהשקייה זעירה וזאת על מנת לאפשר חדשנות ומגוון של מוצרים לבחירה בשוק המיקרו השקייה.”

בתוך כך, מתוארת ישראל כמובילה עולמית ודוגמה מושלמת עבור הודו. הדו”ח מציין כי בישראל, 94% מהמים ממוחזרים. עוד מציין הדו”ח כי בישראל, כ-50% מהמים הממוחזרים – מושבים לחקלאות.

הדו”ח קורא למדינות בתוך הודו להשקיע משאבים משמעותיים נדרשים לפיתוח מערכי טיפול במים, כמו גם תשתית להולכת מים ממוחזרים וזאת על מנת לענות על הגידול של 65% בהיקף האוכלוסייה העירונית בהודו עד שנת 2050.

הדו”ח מציין כי אחת הדרכים המומלצות לעשות כן, היא להתבסס על הניסיון הישראלי הענף בתחום ומציין כי במדינות כמו ישראל, השימוש במים מושבים לחקלאות מהווה אבן יסוד להתמודדות עם הפער בין הצריכה הנדרשת למחסור הרב.

_____________________________________________________________________________

נספחות משרד הכלכלה והתעשייה בשגרירות ישראל בניו דלהי מסייעת לחברות ישראליות ומחברת אותן אל שותפים עסקיים, לקוחות פוטנציאליים, מפיצים, יועצים וגורמי ממשל רלוונטיים בתחומי המים והחקלאות, הסייבר, ביטחון המולדת, הבריאות, הקלינטק, התחבורה החכמה, הטלקום, הערים החכמות ועוד ועוד. השירות ניתן ללא עלות ואינו תלוי או מותנה בחברות בארגון, מכון או לשכת מסחר. אנו כאן בכדי לספק לכם את השירות הטוב ביותר במסגרת האמצעים העומדים לרשותנו ופשוט לסייע לכם בדרך אל ההצלחה. כי ההצלחה שלכם – היא המשימה שלנו.
טופס פניות יצואנים | ‘מרכז המידע לעסקים – הודו’ | עמוד הלינקדאין

צור קשר עם:

ברק גרנות

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל