אגריטך 2018 – מי שזורע בפברואר בטאיוואן קוצר במאי בישראל!

בלי להרגיש חלפו להן 3 שנים מאז תערוכת אגריטך האחרונה והנה אנו בפני תערוכה נוספת. זו ללא ספק אחת התערוכות הוותיקות בישראל אם לא הוותיקה ביותר מבחינת רצף והמשכיות, כמעט 40 שנה חלפו מאז התערוכה הראשונה בשנת 1970 ביוזמה של משרד החקלאות.

בעשורים החולפים חלו תמורות רבות בעולם הטכנולוגי, התפתחו סקטורים חדשים דוגמת סייבר, ביג דאטה, אוטומוטיב וכו’, שוק התעסוקה שינה גם כן את פניו: יותר חברות שירותים, ניוד עובדים לתעשיות ההייטק ועוד.

התהליכים הללו ואחרים הביאו לשינויים מהותיים גם בעולם החקלאות: הגיל הממוצע של החקלאים הולך ועולה, הדור הצעיר נמשך לאפיקי תעסוקה שונים ובמדינות רבות הגיל הממוצע של החקלאים נע סביב גיל 60. יש יותר פיות להאכיל, אך המים מתייקרים ושטחי החקלאות הולכים ומצטמצמים וכולם מחפשים להתייעל, להפיק יותר ובזול.

כאן מתרחשת התפנית בעלילה, ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות: IOT, טכנולוגיות הענן, ביג דאטה, השבחת זרעים, פיתוח זנים ועוד הביאו בשנים האחרונות לזינוק מדהים במספר החברות הישראליות שפועלות בסקטור החקלאי! על פי נתוני מכון הייצוא הישראלי (כמופיע בגרף המצ”ב), בשנת 2013 פעלו בתחום 250 חברות ואילו בשנת 2017 מספרן כמעט והוכפל ועלה ל- 480 חברות.

 

לא, לא נולדו לנו פתאום עוד חקלאים ועובדי שדה פשוט אותן חברות טכנולוגיה חדשות מעולמות המחשוב, החיישנים, עיבוד הנתונים ואחרים, זיהו את הפוטנציאל ואת הצורך הגלובאלי בחקלאות חכמה ומדייקת והם מיישמים את הפתרונות שלהם בעולם החקלאות.
הפתרונות שישראל מספקת לעולם לא נגמרים בהשקיה יעילה ומדויקת, היום החקלאים גם “מדברים” עם גידולי השדה בזכות החיישנים וטכנולוגיות הענן ויודעים להשקות, לדשן, לאורר ולטפל בגידולים באופן יעיל ביותר, הם גם יודעים את כל צרכיה של הפרה באופן מדעי ומדויק ומספקים לנו ירקות וגידולים אחרים מחממות מתוחכמות, והתוצרת איכותית וכלכלית בהתאם.

את כל הטוב הזה אנו רוצים לייצא לעולם. השוק הישראלי מדהים אבל קטן ופוטנציאל הצמיחה של החברות שלנו הוא גלובאלי. לשם כך, אנו כבר עובדים במרץ על גיוס משלחות לתערוכת אגריטך שתתקיים בארץ בין ה-8 ל-10 במאי. לטובת העניין ביקר אצלנו השבוע מנהל מחלקת אגרו-טכנולוגיה, מים וקלינטק במכון היצוא, מר גלעד פלד ופעלנו יחדיו להפצת ה”בשורה” וקידום הפתרונות הישראליים לענפי החקלאות. קיימנו פגישות עם ארגוני חקלאות מרכזיים בטאייוואן, הפקנו סמינר חקלאי לכ-120 אורחים במסגרתו הוצגו פתרונות מגוונים של חברות ישראליות והנגשנו את הכלים שלנו לתעשייה המקומית החפצה בפתרונות ישראליים.

ההתעניינות בפתרונות החקלאות החכמה מישראל רבה ואנו פועלים לגיבוש משלחת טאייואנית איכותית בחודש מאי. נקצור יחדיו בישראל, באגריטך 2018!

 

 

צור קשר עם:

רן יחזקאל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל