איך לשווק מוצרים רפואיים לקוריאה הדרומית… ולהישאר בחיים

המדריך לשוק הציוד הרפואי בקוריאה הדרומית

באביב 2018, יתקיים בתל-אביב כנס בנושא רגולציה של מוצרים רפואיים בקוריאה. הכנס מאורגן בשיתוף פעולה בין הנספחות המסחרית בקוריאה הדרומית ומכון היצוא. מטרת הכנס לסייע ליצואנים ישראליים בתחום הרפואה, לנצח את המערכת הרגולטורית, ולהצליח בשיווק מוצרי רפואה לקוריאה.

ציוד רפואי

צמיחה גבוהה ופוטנציאל לישראלים

קוריאה מדורגת במקום ה-11 בשוּקי המכשור הרפואי בעולם, והיא השלישית בגודלה באסיה, אחרי יפן וסין. שוק זה הוערך בכ-5.2 מיליארד דולר בשנת 2015. קצב הצמיחה מרשים: ב 2015- השוק רשם צמיחה של 4.9 אחוזים מעל לשנה שקדמה לה.

השוק צפוי לגדול בקצב דומה במהלך השנים הבאות. במשך עשרות שנים המקור העיקרי לאספקת מכשור רפואי לקוריאה הוא יבוא, המהווה כ 60- אחוז מנתח השוק. בשנת 2015 קוריאה ייבאה מכשירים רפואיים בשווי של כ-2.9 מיליארד דולר, המהווים 63.3 אחוז מהרכש הרפואי בשנה זו. קוריאה מייבאת את מרבית המכשירים הטכנולוגיים המתוחכמים ממדינות מפותחות, כגון ארצות הברית, אירופה ויפן.

שוק הבריאות הקוריאני מורכב בעיקר מבתי חולים פרטיים. אלה מקבלים החלטות רכש עצמאיות, אך התמחור לרוב מתבצע על ידי משרד הבריאות הקוריאני.

 

 

התחרות על המטופלים

בקוריאה כל אזרח יכול לבחור איפה לקבל את הטיפול הרפואי שלו כאשר העלויות כמעט זהות. לכן, לקוחות עוברים בין בתי חולים ומחפשים את הרופא הכי טוב עם המכשירים הכי חדשים.

תופעה זו, יחד עם הפתיחות לטכנולוגיות חדשות, הופכים את השוק הקוריאני ליעד טוב עבור חברות ישראליות עם פתרונות חדשניים. בתי החולים שנלחמים על החולים מעוניינים לרכוש את הציוד החדיש ביותר ולהציג את הפיתוחים הטובים ביותר לקהל הלקוחות שלהם.

נתוני הסחר

היצוא הישראלי בקטגוריה של מכשירים וכלים אופטיים, ציוד פוטוגרפי, מכשירי מדידה ובדיקה, מינואר עד ספטמבר 2017, עמד על כ-313 מיליון דולר – גידול של 139% לעומת התקופה המקבילה ב-2016.

סך הסחר בין קוריאה לישראל ב-9 החודשים הראשונים של 2017 עמד על כ–1,507 מיליון דולר. מתוכם 626.8 מיליון דולר יצוא ישראלי ו-880.5 מיליון דולר יבוא מקוריאה. נתונים אלה מבטאים גידול של 51% ביצוא הישראלי בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2016.

כבסיס להעצמת השיווק הרפואי מישראל לקוריאה, פרסמה הנספחות המסחרית בקוריאה, את המדריך המלא לשיווק ציוד רפואי בקוריאה הדרומית.

המדריך מספק ליצואנים הישראליים בתחום מדעי החיים, מידע שימושי מקיף בתחומים הבאים:

  • סקירה כלכלית מקיפה על שוק הרפואה בקוריאה הדרומית
  • נהלי הרכש של בתי החולים
  • דרישות רגולטוריות והמסלול להשגת האישורים
  • הליכי יבוא לקוריאה
  • תמחיר ראוי להתמודדות בשווקים הרפואיים בקוריאה
  • החזרי הוצאות על ציוד רפואי וחומרים טיפוליים
  • הגנה על קניין רוחני בקוריאה
  • נתונים דמוגרפיים
  • נתונים על צריכת מוצרים רפואיים

ה”מדריך לשוק הציוד הרפואי בקוריאה הדרומית” זמין ללא תשלום לכל המעוניינים.

לעיון או הורדת המסמך – הקליקו כאן

מדריך לשוק הציוד הרפואי

 

לפרטים נוספים ולבקשת סיוע מצוות הנספחות, ניתן לפנות במייל: seoul@israeltrade.gov.il

 

 

 

צור קשר עם:

שי פילר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל