הכירו את "אמזון היפנית" – ענקית  האי קומרס ביפן "רקוטן"

הכירו את "אמזון היפנית" – ענקית  האי קומרס ביפן "רקוטן"

 כמעט כל אדם בישראל מכיר את "אמזון" האמריקאית ואת אימפריית "עליבאבא" הסינית אך בשקט בשקט, חומקת מתחת לרדאר הישראלי אחת החברות הגדולות בעולם בתחום המסחר האלקטרוני ושמה "רקוטן".

רקוטן אמנם נמצאת רק במקום השלישי והמכובד אחרי "אמזון" ו"עליבאבא" אך שואפת להפוך לשחקן גלובלי המוכר לכל בית בעולם. כחלק מאסטרטגיית ההתרחבות העולמית של רקוטן החברה היא נותנת החסות הרשמית על החולצות של קבוצת הכדורגל של ברצלונה וכן נותנת החסות הרשמית של אולם הספורט של אלופת הNBA גולדן סטייט ווריארס.

Rakuten הינה חברה יפנית צעירה מאוד במונחים יפנים אשר הוקמה בשנת 1997. כיום רקוטן היא חברת המסחר האלקטרוני (E COMMERCE) הגדולה ביפן והשלישית בגודלה בעולם.

החברה כיום מתמקדת במספר תחומים:  מסחר אלקטרוני,  שירותי בנקאות וביטוח דיגיטליים , תיירות, שיווק ופרסום דיגיטליים, ספורט מקצועי ותקשורת. כחלק מהאסטרטגיה של החברה להיות חברה בינלאומית ולא יפנית – אנגלית הינה השפה הרשמית של עובדי החברה החל משנת 2010 ויש בה עובדים מ70 מדינות שונות. מטה החברה נמצא בטוקיו ובשנת 2016 הסתכמו מכירות החברה  בסכום של כ- 7.2 מיליארד דולר בשנה.

בכדי להרחיב את החשיפה למערב החברה קונה ומשקיעה בחברות גלובליות וחדשניות.  במרץ 2015 קנתה רקוטן  כ 11.9% ממניות אפליקציית הנסיעות המשותפות Lyft ב-300 מיליון דולר.

ליפט הינה המתחרה הגדולה בארה"ב של חברת אובר. כמי שמתיימרת להתחרות באמזון פעילה רקוטן מאוד גם בתחום הספרים. לאחרונה  רכשה החברה את ענקית הספרים האלקטרוניים קובו ב300 מליון דולר וזאת בנוסף להיותה בעלת מניות של ענקית הספרים האמריקאית בארנס&נובל.

בשנים האחרונות מביעים מקבלי החלטות עניין בחדשנות הישראלית. רקוטן אף אחראית לאחת מהעסקאות הגדולות שנעשו בין ישראל ליפן בשנים האחרונות. בשנת 2014 רכשה החברה  את אפליקציית המסרונים  Viber בתמורה לכ-900 מיליון דולר ושינתה את שמה של החברה ל- Rakuten Viber  .

הנספחות הכלכלית בטוקיו מסייעת לחברות ישראליות לפעול בשוק היפני וכן מטפלת בבקשות של חברות יפניות המבקשות לאתר טכנולוגיות חדשניות בישראל בתחומים שונים. החברות היפניות מדברות היום יותר ויותר על open innovation ורואות בישראל מקור לחדשנות טכנולוגית מתקדמת.

 

צור קשר עם:

נועה אשר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל