אירוע היין הישראלי בטוקיו הופך כבר הופך למסורת

בשבוע שעבר קיימנו יחד עם מכון היצוא זו השנה השניה אירוע יין ישראלי בבירת יפן טוקיו בתחילת חודש דצמבר כחלק ממאמצינו להגדיל את הייצוא של היין הישראלי ליפן.

לכבוד האירוע יצאו כ 17 יקבי ישראליים עם מיטב מתוצרתם לטוקיו על מנת להשתתף באירוע בטוקיו שיזמנו יחד עם מכון היצוא ומשרד החקלאות.

בין היקבים שהשתתפו  באירוע: אדיר, פסגות, טורא, יפו, כרמל, דלתון, קסטל, פלם, הרי גליל, רמת הגולן, רקנאטי, ריץ' פוצ'לי, ספרה, טפרברג, טוליפ, צרעה ויתיר.

באירוע הטעימות השתתפו למעלה מ-250  עיתונאי יין, יבואנים,קניינים, סומליירים ובעלי מסעדות מובילים מיפן במטרה לייצר המשכיות וכך להציג את תעשיית היין הישראלית  ולחשוף את היקבים הישראלים לשוק היין היפני.

במסגרת האירוע התקיים סמינר מקצועי שהועבר על ידי נציגי שני יקבים ולאחריו התקיים ארוע טעימות יין בהשתתפות כל היקבים. האירוע המתקיים זה השנה השנייה כבר הופך  למסורת ואנו מקווים שיביא להצלחת היקבים הישראלים ביפן.

בנוסף קיימנו שני ארועים נוספים – הראשון – ארוחת ערב עם מועדון התרבות של ערוץ -NHK הערוץ הלאומי היפני. השני- ארוחת צהריים ללקוחות הvip-  של מיצוקושי- רשת הכלבו היפני הגדולה והמפוארת ביותר ביפן.

היפנים מגלים עניין רב ביין הישראלי ומתרשמים מאיכותו הרבה.

על פי נתוני מכון היצוא יצוא היין ליפן הסתכם במחצית הראשונה של 2017 בכ- 593 אלף דולר, עליה של כ- %42 ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

בשנת 2016 הסתכם יצוא היין ליפן בכ-800 אלף דולר, ויפן  דורגה כיעד היצוא ה-8 בגודלו ליצוא יין מישראל. השוק היפני מהווה כ-2% מסך יצוא היין המיוצא מישראל לעולם.

צור קשר עם:

נועה אשר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל