שבוע הסייבר הישראלי בטוקיו

שבוע הסייבר הישראלי בטוקיו

במקביל לביקורו המוצלח ורב ההישגים של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ביפן אשר אורגן על ידי הנספחות המסחרית , התקיים בשבוע שעבר שבוע הסייבר הישראלי בטוקיו. בשיתוף מכון הייצוא התארחה בטוקיו משלחת של כ11 חברות סטארטאפ בתחום הסייבר בנוסף ל-12  חברות ישראליות בוגרות בתחום הסייבר.
במסגרת השבוע התקיימו מס' אירועים משמעותיים התומכים בשיתוף פעולה בין ישראל ליפן בתחום הסייבר:
האירוע הראשון היה "יום ישראל" במתקן הכשרות   כח אדם  בתחום הסייבר לתשתיות קריטיות של משרד הכלכלה היפני. יום זה הינו בין הניצנים  הראשונים של ההסכם לשיתוף פעולה שנחתם בין משרדי הכלכלה במאי 2017. ביום זה הציגו 5 מומחי סייבר ישראלים הרצאות שונות בתחום הגנה על תשתיות קריטיות במתקן ההכשרות אל מול 80 סטודנטים (מהנדסים בהכשרתם) שנבחרו בקפידה על ידי משרד הכלכלה היפני כמובילי הסייבר בארגונים אליהם הם שייכים. יום ישראל הסתיים בסימולציה שבוצעה על ידי חברת חשמל לישראל של תרחיש התקפת סייבר על חברת אנרגיה והמשמעויות הניהוליות מכך. היום היה מוצלח מאוד ויהווה  פלטפורמה לחברות ישראליות בתחום ההכשרות סייבר להשתתף מתקן ההכשרות בעתיד הקרוב.

האירוע השני במסגרת השבוע היה  שיח שנתי בין נציגי הסייבר של שתי הממשלות – שיח הסייבר השנתי התקיים עם נציגי ממשלה משני המדינות, עיקר השיח היו על תחומים לשיתוף פעולה בהיבטים האסטרטגיים וכן ניתנה סקירה על תמונת מצב של  תחום הסייבר במשרדים השונים הן בישראל והן ביפן. מהצד היפני הוביל את השיח שגריר הסייבר של יפן מר. מסאטו אוטקה (משרד החוץ) , ומן הצד הישראלי הוביל את השיח הישראלי מר. יגאל אונא ראש היחידה הטכנולוגית במטה הסייבר.
במסגרת השבוע התכנסו קבוצות עבודה משותפות ישראל ויפן בתחומי הגנת תשתיות קריטיות ומגה אירועים – קבוצת עבודה זו הינה כחלק מההסכם לשיתוף פעולה בין משרדי הכלכלה. לראשונה התקיים שיח משותף בין ישראל ליפן עם נציגים מהממשלה היפנית והישראלית וכן מהתעשייה. בצד הישראלי רוכזו מיטב המומחים הישראלים ובצד היפני חברות ותשתיות קריטיות אשר בניהם : חברות חשמל, 2 שדות תעופה, חברות נוספות וגורמי ממשל.
אירוע הדגל של השבוע היה תערוכת "סייברטק טוקיו" – תערוכה וכנס בנושא סייברטק אשר התקיימה לראשונה בטוקיו וריכזה כ23 חברות ישראליות. במרכז התערוכה הוקם ביתן ישראלי של  11 חברות סטארט-אפ בשיתוף עם מכון הייצוא  ולהם תואמו כ-150 פגישות במהלך התערוכה על ידי הנספחות הכלכלית. בכנס נאמו נציגים הן מממשלת ישראל והן מיפן יחד עם מומחי סייבר מהתעשייה הישראלית והיפנית. במהלך הכנס השתתפו למעלה מ1,500 איש לרבות אנשי ממשל, נציגי תאגידים יפניים, חברות סטארט-אפ ישראליות ויפניות, משקיעים וגורמים עסקיים נוספים.

צור קשר עם:

נועה אשר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל