משוטטת ברחובות מומבאיי – על צריכה גועשת ופוטנציאל עסקי ענק ליצואנים ישראלים

אני נמצאת בהודו מזה שנתיים, ונדהמת לראות את ההתפתחות המהירה של כלכלת הודו, כפי שהיא נראית בחיי היומיום במומבאיי. העיר נראית שונה לחלוטין מזו שקיבלה את פני לפני שנתיים.

 

במבט מלמעלה, ניכרת ההתפתחות בבניה מהירה של מבני מגורים, משרדים ותעשייה. ברחובות העיר, ניתן לראות חנויות ומסעדות חדשות שנפתחות מידי יום. נוכחות גוברת של מותגים ורשתות שיווק בינלאומיות שמספר הסניפים שלהן גדל כפיטריות אחר הגשם. לפי סגנון העיצוב, המוצרים הנמכרים ורמות המחירים, ניכר שהמסחר פונה היום למעמד הביניים המתעורר, ולא עוד למעמד העליון ולעניים בלבד.

Mumbai financial capital of India skyline

אופנה מערבית וקוסמטיקה

בין עוברי האורח ברחובות ניתן לראות עדויות רבות לחדירתה של האופנה המערבית ומגוון המסעדות בעיר מעיד על הרצון לטעום מכל העולמות (מיפן עד דרום אמריקה) וניכרת גם הנכונות לשלם.

 

העליה המהירה ברמת החיים, מטפחת גם את שוק מוצרי הקוסמטיקה. כמקובל במערב, מוצרי הקוסמטיקה נמכרים עכשיו גם בבתי המרקחת שנמאים במגמה בולטת של הגדלת הסניפים בסגנון רשתום הפארמה המערביות. שוק האינטרנט, תופס גם הוא נתח הולך וגדל בשוק זה. כח הקניה של מעמד הביניים גדל, מביא לצמיחה מואצת של הצריכה ומשפיע על תחומי שוק נוספים:

 

בנקאות… וסיכוני סייבר

הממשלה מעודדת פתיחת חשבונות בבנקים וצריכה של שרותים פיננסיים. צריכה מוגברת של הלוואות לבנייה ולמטרות יומיומיות אחרות, מאלץ את הבנקים לגדול ולהשתכלל. רגולציה מתקדמת מאלצת את הבנקים לחפש טכנולוגיות IT ופתרונות FinTech. צמיחת הבנקים הופכת אותם ליעד אטרקטיבי להתקפות סייבר. תופעה המאלצת את הגופים הפיננסיים להצטייד גם בהגנות סייבר ראויות.

 

תקשורת ומדיה

חדירת הטלפונים הסלולריים הינה מהגבוהות בעולם. צריכת המדיה (מקורית ומערבית) דרך ערוצי אינטרנט ומובייל מתעצמת מיום ליום. התחרות על הצופים הולכת ומתגברת.

 

הזדמנויות עסקיות ליזמים הזריזים

זהו מבט רגעי על המתרחש ברחובות מומבאיי, אבל הוא מעיד על התעוררות מאד משמעותית בהודו כולה, והיא נתמכת במהלכים ממשלתיים. הביקוש למוצרי צריכה, פתרונות בתחומי פיננסים, אבטחת נתונים, אטומציה בתעשייה ולידע ניהולי הקשור לתחומים אלה צופן בחובו הזמנויות ענקיות לישראלים, שזוכים להערכה רבה על החדשנות והיצירתיות הטכנולוגית.

 

צוות הנספחות ימשיך לזהות תחומים אטרקטיביים ולייצר קשרים בין יצואנים ישראליים לגורמי ממשל, תעשייה, מסחר ומשקיעים פוטנציאליים.

למידע נוסף ניתן לפנות לנספחות המסחרית במומבי

 

 

צור קשר עם:

דנה נהרי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל