למה ממשלת הודו מתעסקת ב### (או -60 שניות על הקמפיין לצמצום הטלת הצרכים בשטח פתוח)

חוקרים גורסים כי מדי 40 שניות מת אדם בעולם כתוצאה מבעיות הנגרמות בעקבות הטלת צרכים בשטח הפתוח. בהודו, תופעת הטלת הצרכים בשטח הפתוח הינה בעיה לאומית של ממש: מאות מיליונים חיים את חייהם ללא גישה לתשתית מינימאלית של סניטציה ושירותים. על פי ההערכות, שיעור האנשים חסרי הגישה לשירותים וסניטציה בהודו הינו הגבוה ביותר בעולם ועומד על למעלה מ-600 מיליון אנשים.

התופעה הנזכרת, נפוצה בעיקר בכפרים המרוחקים, כאשר הגורם לבעיה אינו רק תשתיתי, אלא גם חברתי- תפיסתי: הטלת צרכים בשטח פתוח, חשוב להבין, אינה נתפסת כפסולה, אסורה או מסוכנת. ואולם, מחקרים גורסים כי התופעה מהווה גורם מרכזי בתמותת ילדים מתחת לגיל חמש בהודו, שעה שצפיפות האוכלוסין במדינה בעלת 1.3 מיליארד נפש, מחמירה את השפעתה על בריאות האוכלוסין.

על מנת להתמודד עם התופעה, הכריז בשני לאוקטובר 2014 ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, על פתיחת הקמפיין הלאומי להגברת המודעות להיגיינה והצבת חדרי שירותים במדינה – Swachh Bharat Abhiyan- Clean India Mission.

הקמפיין שמטרתו צמצום תופעת הטלת הצרכים בשטח הפתוח, באמצעות בניית שירותים פרטיים וציבוריים ברחבי המדינה, נועד להעלים כליל את התופעה עד לשני באוקטובר 2019.

תאריך סמלי זה נבחר שלא במקרה – זהו יום ציון הולדתו ה- 150 של מהטמה גנדהי, אבי האומה ההודית המודרנית. עד למועד זה, מתכננת ממשלת הודו הפדראלית להשלים מהלך ממשלתי עצום לבניית 12 מליון תאי שירותים באזורים הכפריים בעלות כוללת של 30 מיליארד דולר.

הפרויקט הינו נרחב בהיקפו ועל כן טומן בחובו קשיים רבים, אך יחד עם זאת יוצר הזדמנויות רבות לשימוש בטכנולוגיות חדשניות מסקטורים שונים, בהם: פיתוח תשתיות מים וביוב, ניצול חוזר של מי השופכין, עיבוד פסולת הנאספת מהרחובות, פיתוח כלים מכניים לניקוי הרחובות, פיתוח אפליקציות למציאת שירותים, הקמת מוקדי שירות, פיתוח מיזמים רפואיים לטיפול בזיהומים, ניטור תהליך הבנייה והשימוש בשירותים, ניטור מצב התברואה, ניהול מאגרי מידע ועוד.

אימוץ טכנולוגיות ושימוש בחדשנות נדרשים לאורך כל שלבי הפרויקט ושילובם בתוכנית מהווה גורם מפתח בהצלחתו. על כן, הממשל ההודי משקיע מאמצים רבים בתחום זה, כדוגמת שיתוף הפעולה עם חברת גוגל, אשר השיקה שכבת מידע ואיתור של שירותים ציבריים ב- Google Maps.

זו גם ההזדמנות שלכם, יזמים ויצואנים ישראליים, לנסות ולבחון את סיכוייכם להשתלב בפרויקט הדגל הענק של ממשלת הודו.

***

מחפשים מידע נוסף? זקוקים להכוונה ויצירת קשרים מקומיים? אנחנו כאן בשבילכם.

פנו אלינו ונחבר אתכם לאנשי הקשר הרלוונטיים באזור דלהי, צפון הודו ומזרחה או אל הנספח\ת הכלכלי\ת הרלוונטי\ת בבנגלור או מומבאיי האמנות על מערב ודרום הודו.

נכתבה ע”י ברק גרנות, ראש נציגות משרד הכלכלה והתעשייה הישראלי בשגרירות ישראל בניו-דלהי, בשיתוף עם לימור בן משה ויואב חיימי, קורס הצוערים של משרד הכלכלה 2017

 

צור קשר עם:

ברק גרנות

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל