משלחת AR/VR – יוצרים מציאות בטייוואן

השבוע הובלנו משלחת חברות מעולמות ה- Virtual reality, Augmented reality לטייפה.
בטייוואן פועלות חברות לייצור חומרה ומכשירים ניידים מהגדולות בעולם, ייצור טלפונים חכמים, טבלאטים, מחשבים ניידים, מוצרי אלקטרוניקה ועוד הינם מענפי הייסוד של התעשייה הטאייוונית שלה מפעלים רבים גם מחוץ לטייוואן (פוקסקון, יצרנית מכשירי אפל הינה חברה טאייוונית שעיקר מפעליה מצויים בסין). לפיכך, טייוואן מהווה יעד הכרחי אם לא ראשוני לחברות בעולם התוכן הזה המבקשות חדירה לשוק הבינלאומי.
במהלך ביקור של אילן רוזנברג, מנהל ענף המובייל במכון הייצוא, בטייפה בחודש ינואר 2017 זיהינו את ההתאמה בין עולמות ה- AR/VR ליצרני המכשור בטייוואן. זהו ללא ספק אחד התחומים החמים בעולם המובייל כאשר חברות רבות מבקשות לאמץ טכנולוגיות חדשניות אשר תיטמענה במוצרים השונים, תספקנה חוויית משתמש ייחודית ותיצור עבורן יתרון יחסי על פני מוצרים דומים בשוק. זיהינו את היכולת של החברות הישראליות לתת מענה לחלק מהביקוש לחדשנות וייחודיות בטייוואן. כאן הפציע הניצוץ לארגן את משלחת ה-AR/VR לטייוואן ויעד ההמשך נקבע לשנזן שבסין.

 

מכון היצוא החל בגיוס  ובנה משלחת יפה של 7 חברות, ובמקביל אנו בנספחות הכלכלית בטייפה התחלנו בעבודה מאומצת לאיתור השותפים הרלבנטיים ביותר עבור החברות הישראליות. ג’ספר פן קצינת הסחר הבכירה שלנו ערכה מיפוי של השוק הטאייווני והחלטנו לחלק את ביקור המשלחת ליומיים: ביום הראשון ביקור בשלוש חברות גלובאליות HTC, ASUS, COMPAL, בכל אחת מהחברות קיימנו מפגש ישיר ובלתי אמצעי עם מהנדסי החברה והצגנו את היכולות הישראליות. ביום השני יזמנו שיתוף פעולה עם TCA- Taipei Computer Association אשר העמיד לרשותנו את מתקניו וקיימנו מרתון מפגשים עיסקיים במשך 5 שעות עם ממוצע של 13 פגישות עיסקיות לחברה ובסך הכל 90 פגישות עיסקיות עם החברות המובילות בטייוואן.

ביקור המשלחת בחברת ASUS
מצגות חברי המשלחת בחברת ASUS
ביקור בחברת COMPAL
מציגים את הפתרונות הישראליים בפני מהנדסי חברת HTC

 

במהלך הפגישות העיסקיות קיבלו חברי המשלחת הזדמנות לפגוש חברות מובילות כגון Acer, Pegatron, Gmobi, Wistron ,Foxconn, CHT ועוד חברות רבות וטובות מהדרגה הראשונה. אין ספק, טכנולוגיות המציאות המדומה הן מציאות אמיתית לחברות הישראליות במשלחת שלנו לטייוואן.

בין פגישה לפגישה הספקנו, אילן רוזנברג, יקיר דוידסון ממינהל סחר חוץ והח”מ – Yeh Lan (כן, כך נשמע שמי ה”טאייווני”) להתראיין לשבועון של ארגון ה-TCA אשר מופץ בקרב מרבית חברות הטכנולוגיה בטייוואן ולספר בקצרה על קידום החדשנות והתעשייה בישראל, את הראיון ניתן לקרוא בקישור הבא

צור קשר עם:

רן יחזקאל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל