כנס אדטק אסיה בווייטנאם קורא לחברות ישראליות בתחום טכנולוגיות החינוך

אחד הסקטורים המבוקשים ביותר כיום בוייטנאם, הוא תחום טכנולוגיות החינוך (EdTech). טכנולוגיות חינוך מטרתן שימוש בטכנולוגיה לשם הנגשת הלימוד, ויצירה של כלים ומדיה שישפרו את איכות הלמידה וביצועי התלמידים. הן כוללת שדרוג כיתות עם ציוד מתקדם כגון טאבלטים, מחשבים ותוכנה מתקדמת, קורסים ותוכניות לימוד אינטרנטיות, וכן שיטות ומערכות לימוד חדשניות שמשנות את פני התחום הוותיק.

בוייטנאם שיעור אוריינות של 94%, שיעור גבוה במיוחד לאזור דרום-מזרח אסיה, זאת בעקבות החלת חוק חינוך חובה. כבר מתחילת הדרך, ניתן דגש לשיטת חינוך הולכת וגדלה בווייטנאם הנקראת STEM- Science Technology Math Science. שיטה זו מקדמת את התלמידים להשקיע וללמוד את המקצועות מהם ירוויחו בעתיד, ומהם תרוויח גם המדינה. ממשלת וייטנאם זיהתה את מקצועות אלה כמועילים ומניעים את כלכלת המדינה, ובהתאם לכך, הציבה לעצמה יעדי התפתחות ויישום של שיטה זו, ומעודדת השקעה של חברות בתחומים אלה. אחת הבעיות היותר משמעותיות ביישום שיטה זו, היא החוסר בטכנולוגיה הדרושה. בעקבות פערים דיגיטליים ופערי ציוד, מרבית השיעורים והלימוד בנושאים אלה נעשה באופן תיאורטי, ללא כל פרקטיקה או ניסוי בתכנים הנלמדים. חוסר זה בניסיון בפועל, גורר אחריו אי-התאמה של התלמידים לדרישות שווקי העבודה, והם נאלצים להשלים לימודים נוספים או ללמוד קורסים מחדש.

למרות שיעור האוריינות הגבוה ועידוד של המשך לימוד מתקדם יותר, קיים פער בין החינוך שווייטנאם יכולה לספק, לבין המצב בפועל. את פער זה טכנולוגיות החינוך יכולות להעלים. במפתיע או לא, עבור הווייטנאמי הממוצע מהמעמד הבינוני-גבוה, ישראל נתפסת כמובילה עולמית בתחום, והאימהות (והאבות) הווייטנאמיים היו רוצים שילדיהם יזכו ל-“חינוך יהודי”. מיותר לציין שהלך רוח זה בקרב הווייטנאמיים מהווה נקודת פתיחה מצוינת עבור חברות מישראל.

הנספחות המסחרית, בשיתוף עם ארגון אדטק ישראל, מזמינה חברות וסטארט אפים ויחידים ישראליים מתחום טכנולוגיות החינוך, לקחת חלק בפעילות סביב Summit   EdTech Asia השנתי, בסוף חודש יולי הקרוב בהו צ’י מין סיטי. בכנס ישתתפו מומחים שירצו על התפתחות וחשיבות טכנולוגיות החינוך באזור דרום-מזרח אסיה ועל ההזדמנויות הגלומות בו, ייערכו סדנאות בנושאים שונים, ואירועי נטוורקינג עם מגוון חברות ומשקיעים. כנס זה מהווה הזדמנות נהדרת לחברות וסטארט אפים העוסקים בטכנולוגיות חינוך לפרוץ אל השוק האסיאתי  ולווייטנאם בפרט. עוד במסגרת הכנס החברות יזכו לדבר בפאנל שיעסוק בטכנולוגיות חינוך מישראל. פרט לכנס עצמו נקיים סיור לימודי להיכרות עם האקו-סיסטם בעיר, וכן יתקיים יום פגישות B2B עבור החברות הישראליות בארגון הנספחות  המסחרית, בהשתתפות גורמי מפתח בעולם טכנולוגיות החינוך. ההשתתפות חינם אך מספר המקומות מוגבל ל- 5 חברות בלבד.

להרשמה לפעילות לחצו כאן 

תודה לרייצ’ל טננבאום מתכנית השגרירים של לשכת המסחר ישראל-אסיה על הסיוע בכתיבת הפוסט

 

 

צור קשר עם:

יניב טסל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל