משלחת חברות חקלאות ומים לפרובינציות מונגוליה הפנימית וגאנסו, סין 28-29 ביוני

להאכיל ולהשקות מיליארד ושלוש מאות וחמישים מיליון סינים זה לא פשוט. תחומי החקלאות, ההשקיה והמים זוכים לדגש רב של ממשלת סין, בין היתר בתוכנית החומש האחרונה שפורסמה, ומיליארדים רבים של דולרים מושקעים מדי שנה על-ידי הממשל המרכזי, הפרובינציות וחברות ממשלתיות ופרטיות מהתחום.
בשונה מתחומים אחרים בהם פועלת הנספחות (כגון תקשורת, תוכנה, רכב,  ועוד), מרבית ההחלטות והפעילות בתחומי החקלאות והמים לא מתרחשים במזרח הסיני המתועש אלא בפרובינציות המרוחקות יותר, זו הסיבה שהנספחויות המסחריות בסין מקיימות לאורך השנה פעילויות שכוללות משלחות של חברות ישראליות שיוצאות לבחון את ההזדמנויות בפרובינציות ולהיפגש עם השחקנים המובילים שם (בשנים הקודמות קיימנו משלחות לפרובינציות: Shandong, Shaanxi, Xinjiang, Heilonjiang ועוד, עם סיפורי הצלחה קונקרטיים עבור החברות הישראליות המשתתפות).
המשלחת השנתית של הנספחות המסחרית בבייג'ינג, בשיתוף פעולה עם מכון היצוא הישראלי ומחלקת הפרובינציות בשגרירות ישראל בבייג'ינג בחרה להתמקד הפעם בשתי פרובינציות שלא היו במיקוד בשנים האחרונות ויש בהן הזדמנויות רבות עבור חברות ישראליות בתחומי החקלאות והמים: גאנסו (Gansu) ומונגוליה הפנימית (Inner Mongolia).
ב- 28 ביוני תגיע המשלחת לפרובינציית גאנסו, הנמצאת בצפון מערבה של סין ובה עברה דרך המשי העתיקה. אוכלוסיית הפרובינציה הינה 26 מיליון איש, ועיר הבירה שלה (בה גם נערוך את הסמינר) הינה לאנז'ו (Lanzhou).
עיקר כלכלת הפרובינציה נשענת על חקלאות ומכרות. מבחינת החקלאות, הגידולים העיקריים הינם כותנה, תירס, דוחן, חיטה, פירות וכן עשבים לרפואה הסינית. תעשיית המכרות אף היא מצריכה שימוש רב במים ובטכנולוגיות שמטפלות במים.
מונגוליה הפנימית, בה נבקר ב-29 ביוני, הינה אחת מהפרובינציות העשירות בסין, הגדולות בסין מבחינת שטח, אוכלוסייתה מונה כ- 25 מיליון.
גם בפרובינציה זו, החקלאות הינה אחד מהענפים הכלכליים החשובים, בדגש על חיטה וגפנים. גם כאן, תעשיית המכרות הינה אחת מהתעשיות החשובות ביותר.
הסמינר לחברות הישראליות יתקיים בעיר הבירה חוחוט (Hohhot).
בשתי הפרובינציות, נקיים סמינר שהדגש שלו יהיה פגישות B2B בין החברות הישראליות המשתתפות לבין החברות המקומיות מהפרובינציה, עיקר הפגישות יתואם מראש.
חברות ישראליות המעוניינות לקחת חלק במשלחת, מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות המסחרית במייל: Beijing@israeltrade.gov.il.

צור קשר עם:

אופיר גור

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל