הבורסה האוסטרלית לבשה כחול לבן לרגל יום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל.

דגלים, בלונים ואפילו פטישי יום העצמאות קישטו את הבורסה לרגל הנפקתה של חברת מוביליקום הישראלית באירוע מרגש במיוחד שהייתה שותפה לו הנספחות הכלכלית הישראלית בסידני

הבורסה האוסטרלית נענתה להצעת הנספחות הכלכלית בסידני ובמחווה מיוחדת, קיימה את יום המסחר בדגלי כחול לבן. פטיש חגיגי בצבעי הלאום הכה בפעמון ופתח את תחילת המסחר של חברה ישראלית ביום בו חל יום העצמאות בישראל.
בחגיגות יום העצמאות ה -69 למדינה בבורסה בסידני, שולבה עלייתה למסחר של חברת ‘מוביליקום’, החברה הישראלית ה- 14 הנסחרת בבורסה האוסטרלית (ASX) ובכך הביאה לסיכום הכללי לפיו החברות הישראליות הנסחרות בבורסה האוסטרלית מייצגות הון של מעל מיליארד דולר ועוד היד נטויה.

החגיגות השנה שזורות בציון מספר תאריכים היסטוריים וביניהם ציון ניצחון צבאות אוסטרליה וניו-זילנד על כוחות האימפריה העות’מאנית בקרב המפורסם בבאר שבע ב-1917 ניצחון, אשר העניק לבלפור את הגושפנקא המדינית ואומץ הפוליטי להכריז את הכרזתו המכוננת וכן ציון שנת ה-70 לתמיכת אוסטרליה בהקמת מדינת ישראל בהצבעה ההיסטורית באו”ם.
בתהליך לידתה של מדינת ישראל לא פעם כונתה אוסטרליה בשם ״המיילדת״ ולשמחתנו, בשנים האחרונות מתהדקים הקשרים הכלכליים והאחרים עם היבשת החמישית ההופכת לאחת מידידותנו היציבות בעולם.

חגיגת העצמאות בבורסה האוסטרלית, הינה יוזמה של הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה באוסטרליה בשיתוף עם הנהלת הבורסה. הנספחת הכלכלית אתי לוי, המסיימת את תפקידה בעוד מספר חודשים, פועלת מזה קרוב לחמש שנים ליצירת גשרים כלכליים בין המדינות. אוסטרליה, אשר לא זכתה לתשומת לב רבה מצד חברות ישראליות, הפכה בשנים האחרונות למוקד משמעותי לגיוסי הון כמו גם לשיווק טכנולוגיות תקשורת, פיננסיות וסייבר.

בטקס ההנפקה הרשמי של חברת ‘מוביליקום’, צלצלו בפעמון בעזרת פטיש עצמאות שהובא במיוחד מישראל. בהמשך התקיימה מסיבת עצמאות בבורסה האוסטרלית , מלווה בשירים ארץ ישראליים ובסממני חגיגות עצמאות אותנטיים שהובאו במיוחד מישראל לצורך כך.
באירוע המרגש השתתפו בכירי הקהילייה העסקית, משקיעים אוסטרלים, בכירים מן הקהילה היהודית והנהלת חברת מוביליקום. ובהם אורן אלקיים – מייסד ומנכ״ל מוביליקום ושותפו יוסי סגל.

ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו מוקדם יותר השנה בסידני תרם אף הוא להידוק היחסים וכבר כעת, נמצאות בהליכי הנפקה בבורסה האוסטרלית חמש מתוך עשרים ושלוש החברות אשר לקחו חלק במשלחת שהתלוותה לביקורו ההיסטורי של ראש הממשלה בפברואר 2017, והמגמה רק הולכת ומתחזקת .
הנהלת הבורסה האוסטרלית ביקרה בישראל בשבוע שעבר ופגשה למעלה מ-40 חברות המתעניינות בהנפקה באוסטרליה, בביקור שאורגן על ידי Innovation Circle והנספחות הכלכלית.

חברת ‘מוביליקום’ (www.mobilicom.com) מתל אביב הנה חלוצה בתחום הרשתות האלחוטיות המיידיות, אשר פיתחה מספר מוצרים שמשמשים כאבני בניין לרשתות מידיות.
רשת תקשורת מידית היא רשת ללא שום ציוד או ניהול מרכזי והיא נוצרת ע”י הקמת התקשורת בין שתי יחידות או יותר. לחברה למעלה מ- 30 לקוחות ב- 12 מדינות שונות שוויה נאמד בכ- 47 מיליון דולר.

האירוע הייחודי והראשוני, סוקר בכל אמצעי התקשורת באוסטרליה והביא לתגובות חיוביות ביותר הן מקרב אנשי הקהילה היהודית והן בקרב הקהילייה העסקית.

בתמונה. משמאל: פיטר היום- סמנכ”ל הבורסה האוסטרלית, דומיניק סטיבנס- מנכ”ל הבורסה האוסטרלית, אורן אלקיים- מנהל חברת מוביליקום, אתי לוי- הנספחת הכלכלית של ישראל בסידני.

 

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל