הזמנה לסמינר במכון היצוא – פתרונות מים לאינדונזיה 07.06.2017

הנספחות הכלכלית בסינגפור, יחידת ניוטק במשרד הכלכלה, יחד עם יחידת המים של מכון היצוא מזמינה אתכם, חברות מים וחקלאות ישראליות, להשתתף בסמינר עסקי שיתקיים במכון היצוא (המרד 27 תל אביב) בתאריך 07.06.2017 בשעות הבוקר.

הסמינר יסקור את המדינה הרביעית בגודלה בעולם ומונה 268 מיליון איש. קצת נתונים למתחילים שביניכם: אינדונזיה היא ארכיפלג המונה 17,504 איים, מחצית מהם בלבד מאוכלסים. 52% מהאוכלוסייה מתגוררת בישובים אורבניים, אך מספר זה צפוי לגדול ל- 65% עד שנת 2025. אינדונזיה מושפעת משיטפונות והצפות מדי שנה. בין השנים 1970-2011, 4000 שיטפונות מג’וריים הכו במדינה. נכו להיום, לשלושים (33%) מהאוכלוסייה אין כלל גישה למי שתייה. גם בערים הגדולות המצב אינו מזהיר בגלל גידולן המהיר והדרישה הגבוהה שאינה מדביקה את קצב בניית התשתיות. למעשה, למחצית מהאוכלוסייה באינדונזיה אין גישה למים דרך שירותים מוסדרים ותשתיות מהוגנות. הגוף שמטפל במים באינדונזיה מתקרא PDAM. המקבילה למעשה של תאגידי המים בישראל. הגוף נמצא בתת תקצוב וגישתו לתקצוב פרטי מוגבלת מאד. על כן, הבטחות למי שתייה זורמים בכל רחבי המדינה הן אתגר גדול מאד לרשויות המקומיות וכן לממשלה הפדרלית. עוד קצת נתונים לסבר את האוזן: 50 אחוזים בלבד מהברזים באינדונזיה מכילים מים ראויים לשתייה. גישה לסניטציה הולמת יש רק ל- 60% מהאוכלוסייה, והטיפול בשפכים ביתיים באינדונזיה מסתכם בארבעה אחוזים בלבד.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד ולהיפגש עם יועץ המים שלנו כדי לבדוק את מידת התאמתכם לשוק האינדונזי אנא צרו עמנו קשר. את הסמינר ינחה כאמור יועץ מים יחד עם החתומה מטה, ונשמח להיפגש לפגישות אישיות עם מי מכם שירצו בכך.

 

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל