להקים עיר חכמה מהיסוד – חלום ומציאות במדינת אנדרה פרדש

לאחרונה ביקרתי במדינת אנדרה פרדש. מדובר במדינה גדולה בדרום הודו אשר התפצלה לשתי מדינות בשנת 2014: מדינת טלנגנה ואנדרה פרדש. במדינת אנדרה פרדש חיים כיום כ-50 מיליון איש בשטח גיאוגרפי של כ-163,000 קילומטר. מאחר ועיר הבירה של המדינה המקורית היידראבד ממוקמת בשטח המדינה טלנגנה, ראש הממשלה של המדינה החדשה מר ניידו החליט על הקמת עיר בירה חדשה בשם אמרבטי (Amaravati). מדובר בעיר חדשה אשר מיועדת לאכלוס של שלושה מיליון אנשים, ושכל פרט ופרט מתוכנן מראש על מנת ליצור עיר “חכמה” בכל ההיבטים. העיר אמורה להיות במצב תפעולי עד שנת 2024.

 

כיום, השטח עדיין ירוק ונקי. במהלך השנתיים האחרונות שמו דגש להכשיר חוקית את הקרקע לבנייה, כולל רכישה וחכירה של כל השטחים החופשיים אשר היו שייכים לכ-20,000 חקלאים שונים.

שלב זה הסתיים, ובשנה האחרונה חברות ייעוץ שונות סיפקו שירותי ייעוץ מפורטים לגבי תכניות הבנייה הנדרשות. כעת, אנו מגיעים לתחילת שלבי היישום של הפרויקטים. בביקור נפגשתי עם ראש הרשות לפיתוח אמרבטי, וכן עם נציגים נוספים רבים של הרשות, בין היתר עם מהנדסי תכנון עירוני, מנהלי פיתוח עסקי ומנהלי רכש בתחומים שונים.

התכניות הנן כבירות ומשתרעות על תחומים רבים כמו תכנון תחבורתי-עירוני, ניהול אזורים משולבים של תעסוקה, מסחר ומגורים, טיפול במים ושפכים, הקמת תשתיות אנרגיה וכבישים, הגנת סייבר, ועוד רבים. למידע נוסף, אנא בקרו באתר הבא:

https://crda.ap.gov.in/APCRDA/Userinterface/HTML/masterplansNew.htm

 

 

נראה כי חברות ישראליות רבות תוכלנה להשתלב בפרויקטי הפיתוח השונים. חברות המתמחות באספקת מוצרים ושירותים הקשורים לתכנון ותפעול מרכזי מטרופולין מוזמנים ליצור קשר עם הנציגות המסחרית בבנגלור.

 

 

 

ורק להסיר ספק – העיר עדיין לא קמה, אבל פסל בודהה גדול כבר יש בשטח..

 

צור קשר עם:

שי מוזס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל