קרלה – “המדינה של אלוהים” – מחפשת שת”פ עם ישראל

שלום,

לאחרונה ביקרתי בעיר קוצ’ין אשר ממוקמת במדינת קרלה בדרום הודו. קוצ’ין היא עיר מיוחדת עבורנו, מאחר והיתה שם קהילה יהודית פעילה במשך מאות שנים. רוב הקהילה עלתה לישראל בשנות ה-50 לאחר הקמת המדינה, וכיום חיים שם מספר מועט של יהודים. ויחד עם זאת, עדיין לאחר שנים רבות, אתה שומע הערכה וסיפורים טובים על הקהילה שהייתה.

מדינת קרלה מתפתחת מהר. יש שם כח אדם איכותי, רצון להצליח והזדמנויות עסקיות רבות. אחד הסלוגונים ששמעתי מכל איש קשר שפגשתי שם הנו ” Kerala – God’s own country”. אזרחים שמאד גאים במדינה שלהם. ובאמת, מדינה יפה עם הרבה נהרות ומים, ותחושה של חופש. סוג של גן עדן למי שמחפש מקום תיירותי חדש. בתור אדם שמגיע ממדינה במזרח התיכון שגם לה יש קשר מיוחד לאלוהים – הבנתי שיכול להיות פה שפה משותפת ושתופי פעולה מוצלחים.

אבל יש גם תעשייה, ובמפגש שארגנו לשכות המסחר המקומיות עבורי, פגשתי מספר רב של חברות הודיות המעוניינות בשת”פ עם חברות ישראליות בתחומים מגוונים כמו חקלאות, טיפול במים, אנרגיה סולרית, סייבר, ועוד.

לציין פגישה אחת בפרט – במהלך הביקור ערכנו סיור בשדה התעופה הבינלאומי של קוצ’ין ולמדנו כי מדובר בשדה התעופה אחד היחידים בהודו אשר מקור האנרגיה המרכזי שלו נובע מאנרגיה סולרית. מסביב לטרמינל ממוקמים כ-50,000 פאנלים סולרים המתחברים לגריד ומספקים חשמל לאורך היום.

בפגישה עם מנהל השדה עלה הצורך שלהם באימוץ טכנולוגיות חדשניות לתחזוק מתקני סולאר קיימים, וכן בהכנסת שיטות לאגירת אנרגיה סולרית בבטריות לצורך שימוש לילי. נראה שיש קרקע פורה לחברות ישראליות בתחום לפעול בשדה התעופה.

 

חברות ישראליות רלבנטיות המעוניינות לפעול בקרלה מוזמנות ליצור קשר עם הנציגות המסחרית בבנגלור.

בברכת חג פסח שמח!

 

 

 

 

 

 

צור קשר עם:

שי מוזס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל