חומוס צ’יפס סלט וקימצ’י- אירוע השקה למזון ישראלי בקוריאה

הזמנה לחברות ישראליות להשתתף באירוע מזון ישראלי בקוריאה

קוריאה נחשבת לאחת הכלכלות המובילות בעולם ומונה 51 מיליון תושבים. בשנים האחרונות  אנו עדים בקוריאה לשינוי בהרגלי צריכת המזון , פתיחות למזון מיובא מהמערב ואהדה מיוחדת לישראל.

כזר בקוריאה הדבר הראשון שמבחינים בו הוא האוכל, המטבח הקוריאני הוא שונה מאד מכל מה שמוכר בישראל, ואף שונה משאר התרבויות באסיה.

המגוון הוא אדיר, הטעמים והתבלינים שונים מאד, ויש המון גאווה לאומית במנות המסורתיות. החל מ kimchi שמופיע בכל ארוחה , bibimbap  ועוד עשרות מנות. אך למרות זאת בשנים האחרונות חל שינוי בתרבות והרגלי האכילה בקוריאה, מזון מערבי מתחיל לחדור למסעדות ולבתים הקוריאנים, והדרישה למגוון מורגשת בכל מקום. את העדויות לכך ניתן לראות ברחוב ובסופרמרקטים אבל גם בסטטיסטיקה. כיום קוריאה מייבאת מזון בשווי של מעל 30 מיליארד דולר.

הקוריאני הממוצע אוכל פחות אורז (קיטון של כ25% בחמש שנים האחרונות) מול גידול בצריכה של קפה, ולחם. מוצרים שפעם לא היה אפשר להשיג נהפכו למוצר בסיס בכל בית כגון חלב ויוגורט.

http___www.export.gov.il_files_food_koreaFoodsector

 

אבל השינוי הוא לא רק במזון עצמו אלא גם בהרגלי הצריכה והאכילה.

המשפחות  בקוריאה קטנות יותר (2.8 אנשים במשפחה לעומת כמעט 5 בשנות ה80), יותר ויותר אנשים חיים לבד, ילודה נמוכה ומחסור בזמן עקב אורח החיים המודרני. כל השינויים האלה בחברה הקוריאנית יצרו שינוי אדיר בצריכה המקומי והרגלי הקנייה. יש ביקוש רב לארוחות מוכנות מראש, מזון חצי מבושל הדורש פחות עבודה בבית, משלוחי מזון וגם ביקוש למזון מערבי שקל יותר להכין ולאחסן. הדוגמה הטובה ביותר היא יוגורט שנותנים לילדים בבוקר. הרגלי הקניה גם השתנו והיום רוב הקניות נעשות בסופרמרקטים הגדולים, באינטרנט וכמובן בחנויות הנוחות שנמצאות בכל פינת רחוב ומכילות אלפי מוצרים שונים.

בחמש שנים האחרונות מספר חנויות הנוחות בקוריאה גדל בכ50% עם מכירות של מעל 18 מיליארד דולר, מה שהופך אותם לשחקן מרכזי בשוק.

httpfood_koreaFoodsector

 

אז מה הקשר לישראל?

השינוי האדיר בהרגלי הצריכה והביקוש למגוון רחב יותר של מוצרי מזון מהווה פתח לתעשיית המזון הישראלית שלא נמצאת כיום בקוריאה.

הפתיחות של השוק היא הזדמנות לחברות ישראליות עם מוצרי מזון ייחודיים, בריאים, קלים להכנה, וכמובן טעימים. אבל מוצר טוב הוא רק ההתחלה, יש צורך בחינוך השוק והגברת המודעות. לכן הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בסיאול בשיתוף עם מכון היצוא מקיימים ב20.4.2017 אירוע השקה למזון ישראלי בקוריאה. במהלך האירוע השפית רותי רוסו תקיים סדנת מזון ישראלית מול קהל של עיתונאים, שפים, מובילי דעה בתחום, יבואנים, וקנייני מזון של הסופרמרקטים. במהלך הסדנה נסביר על תרבות האוכל בישראל, היתרונות של האוכל הישראלי והשפית תדגים איך משתמשים במוצרים עצמם בשילוב עם מזון קוריאני. האירוע הוא הזדמנות נדירה לחברות ישראליות לחשוף את המוצרים שלהם בפני תעשיית המזון הקוריאנית.

עוד פרטים על כלכלת קוריאה במצגת שהכנתי.

לפרטים נוספים והרשמה.

צור קשר עם:

שי פילר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל