הזדמנות לחברות טכנולוגיה ישראליות המנגישות פתרונות לאנשים עם מוגבלויות!

Disable_begger_in_Dhakaממשלת הודו אשרה לאחרונה שורה של שינויים חשובים הנוגעים לזכויות אנשים עם מוגבלות ובתוך כך – עתידה להעביר חוק חדש שיבוא במקום חוק הנכות הישן (1995). החוק החדש, צפוי להוביל את התנועה לקידום זכויות הנכים בהודו לעידן חדש, בו נכות עצמה תוגדר על בסיס מושגים התואמים את המקובל במדינות המערב.

בהודו כ – 30 מיליון אנשים עם מוגבלויות (על פי ההערכות המצומצמות ביותר). החוק החדש מרחיב את ההגדרה של אדם עם מוגבלות ואת מגוון המוגבלויות המוכרות מ-7 ל-21. לפיכך, מובן כי המספר הרשמי של האנשים עם מוגבלות בהודו עתיד לצמוח לכ- 100 מיליון לכל הפחות.

היסטורית, שלוש קבוצות הנכות הגדולות – נכים אורטופדיים, כבדי ראייה וכבדי שמיעה – נהנים מהטבות וזכויות ייחודיות שונות. קבוצות נכות אחרות כמו אנשים עם מוגבלות שכליות, אנשים עם מוגבלויות פסיכו-חברתיות, אנשים המושפעים מצרעת ואפילו אלה עם שיתוק מוח או אוטיזם, אינם זכאים (בהתאם לחוק הקיים) לדבר בהודו.

החוק החדש צפוי לחולל שינוי דרמטי בקרב אנשים עם ניוון שרירים, טרשת נפוצה, ליקויי למידה ועוד. בכוונת הממשלה להשקיע משאבים משמעותיים בהעצמה וטיפול באנשים עם מוגבלות בהודו ככלל ובשילוב אנשים עם מוגבלות במעגל התעסוקה בפרט.

לאור האמור, נראה כי יש כאן הזדמנות עבור חברות ישראליות שלהן פתרונות רלוונטיים וברי השגה שיכולים לסייע לאוכלוסייה העצומה הזו, שעתידה רק לגדול בעקבות השינוי בחוק, הגידול הטבעי הגדול והגברת מודעות הציבור לזכויות וההטבות הנוגעות למוגבלותו.

צור קשר עם:

ברק גרנות

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל