ישראל-טייוואן: חדשנות, סטארט אפים וה-IoT שביניהן

פורום חדשנות ו-IoT  ישראל-טייוואן

השבוע אנחנו מקיימים בטייוואן סידרת מפגשים מרתקת עם ראשי ארגונים כלכליים בטייוואן על מנת לקדם את ממשקי העבודה של ישראל וטייוואן בכל הקשור לחדשנות, “האינטרנט של הדברים” ויצירת אקוסיסטם של חדשנות.

ביחד עם הקולגות שלנו במשרד הכלכלה הטיוואני הזמנו מהארץ שני מרצים, האחד שייצג את הסקטור הממשלתי וייתן ראייה רחבה על האקוסיסטם הייחודי בישראל  והשני מהסקטור הפרטי, סטארט-אפיסט, אדם עם ניסיון בייזום עיסקי וחדשנות. שני הנבחרים הינם חובב רף, מנהל אגף קשרי משקיעים ברשות לקידום השקעות זרות ושת”פ תעשייתי במשרד הכלכלה ומר ניר פלטאו, מנכ”ל ומייסד משותף של חברת Extreme IoT , ניר עתיר ניסיון בסצינת החדשנות הישראלית ובין היתר עבד בעבר בחברות Mer, קומברס ועוד.

Forum 20,12.16

ההזמנה מטיוואן מגיעה בהמשך ליוזמה הכלכלית של המימשל החדש בטיוואן שנכנס לתפקידו לפני חצי שנה, בראשות הנשיאה צאיי. במסגרת היוזמה הוגדרו 5 תעשיות חדשניות שההשקעות בהן ופיתוחן עשויים להניב צמיחה כלכלית לטיוואן בדורות הבאים. חמשת התעשיות הן: טייוואן כעמק הסיליקון של אסיה (וכל התעשיות הרלבנטיות להכרזה זו), ציוד מתוחכם, אנרגיה ירוקה, ביוטכנולוגיה ותעשיית הפרמצבטיקה ובטחון לאומי. בנוסף לחמשת התעשיות הוחלט לתת דגש על אגרוטכנולוגיה חדשנית ויצירת בטחון תזונתי. משרד הכלכלה הטייוואני עורך דיונים מקימיפים על יישום המדיניות שתוארה לעיל והחליט לקיים מספר ארועים מקומיים לגורמי מימשל כמו גם לסקטור הפרטי במסגרתם בוחנים ניסיון בינלאומי מוצלח להקמת תעשיות חדשניות.

אנו שמחים כי מכל האלטרנטיבות על פני הגלובס,  בחרו הטייוואנים בישראל כמקור להשראה, כמדינה מימנה נכון וראוי ללמוד.  הפגישות ביומיים האחרונים מעידות על רצון אמיתי לשיתוף פעולה כלכלי ואנו נשמח כמובן לפעול לחיזוקו על מנת לסייע לתעשייה הישראלית לפעול בטייוואן.

Forum Israel Taiwan

(חובב רף, רן יחזקאל וניר פלטאו)

צור קשר עם:

רן יחזקאל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל