פארק טכנולוגי לאנרגיה ירוקה יוקם בדרום טאיוואן

הקבינט הטאיוואני אישר ביום 27.10.16 את התוכנית להקמת פארק טכנולוגי לאנרגיה ירוקה בעיר טיינאן. מדובר בצעד משמעותי במסגרת מאמצי הממשלה הטייוואנית לעידוד סקטור האנרגיה המתחדשת והאצת פיתוחים חדשניים בתחום. הקמת הפארק צפויה ליצור בנוסף מקומות עבודה רבים ולפתח את תעשיית האנרגיה המתחדשת של המדינה.

במסגרת התוכנית שהוצגה על ידי משרד המדע והטכנולוגיה, הפארק ייבנה באזור Shalun סמוך לתחנת הרכבת המהירה של טיינאן, דבר שיקנה לפארק נגישות רבה לכלל המדינה ועלות הקמתו צפויה לעמוד על 10.5 מיליארד דולר טייואני (כ – 331.6 מיליון $). הפארק ישתרע על פני כ – 223 דונם ויכלול מרכזי מחקר ופיתוח של אנרגיה ירוקה, אתרי ניסוי לטכנולוגיות חדשות, ומרכזים לקיום כנסים ותערוכות, כמו גם קמפוס חדש לקולג’ הפוטוניקה של האוניברסיטה הלאומית של טיינאן. עפ”י הערכת הטייוואנים הפארק צפוי למשוך השקעות בסך 1.2 טריליון דולר טאיוואני (37.9 מיליארד $) וליצור כ – 100,000 מקומות עבודה חדשים עד שנת 2025. הפעילות בפארק תתמקד בפיתוח טכנולוגיות אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח, הקמת מתקני אחסון אנרגיה, כמו בטריות ליתיום, תאי דלק וכדומה, פיתוח טכנולוגיות לשימור אנרגיה ורכבים חשמליים.

solar-panel-array-1591350__340

פרויקט הקמת הפארק מהווה חלק מרכזי מהתוכנית הממשלתית עליה הכריזה הנשיאה החדש, ד”ר צאי: “5+2 תעשיות חדשניות”, תוכנית מקיפה לעידוד כלכלי של סקטורים ייעודים עולים או בעלי שיעור צמיחה גבוה. בנוסף לסקטור אנרגיה ירוקה, 5 הסקטורים כוללים ביוטכנולגיה ותרופות, הגנה לאומית, מכונות חכמות כמו גם טכנולוגיות חכמות אחרות. שני הסקטורים הנוספים הם קידום כלכלה ברת קיימא וגישה חדשה לפיתוח חקלאי.

הפארק צפוי גם לסייע להשגת היעדים הלאומיים בתחום האנרגיה המתחדשת. במסגרת המאמצים להגן על הסביבה והמעבר למדינה נקיה מאנרגיה גרעינית, ממשלת טאיוואן מתכננת להעלות את האחוז הפקת האנרגיה ממקורות מתחדשים ל – 20% עד שנת 2025.

גם בישראל סקטור האנרגיה החלופית מקודם באינטנסיביות ולאחרונה התקיים בישראל כנס אילת אילות אליו הבאנו אורחים טייוואנים. מיזמי אנרגיה מתחדשת, דוגמת מתקני האנרגיה בקטורה ואשלים וטכנולוגיות נוספות בעלות ישימות והוכחת היתכנות, עשויות לעורר עניין בטייוואן. אנו נמשיך ונעקוב אחר הפיתוח וההקמה של הפארק ונבחן את האפשרות לשיתוף פעולה בין ישראל לטייוואן.

צור קשר עם:

רן יחזקאל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל