טייוואן: עם הפנים לסייבר

ישראל התברכה לאורך השנים במגוון סקטורים מצליחים בקנה מידה עולמי, בסקטור החקלאות זכינו להצלחה כבירה בענפי ההשקייה, החממות, הזרעים והדישון. טכנולוגיות המים הישראליות הינן מובילות בכל קנה מידה והפתרונות הישראליים לבעיות המים פנימיות, יישמו יכולות שהפכו להזדמנויות עיסקיות. כיום אנו מובילים עולמיים בשיעור המים המושבים והמטוהרים, בהיקף ההתפלה ועוד. סקטורים בולטים נוספים הם טכנולוגיות המידע והציוד הרפואי, אך בשנים האחרונות זורח לו כוכב חדש, עולם הסייבר.

הסייבר הישראלי הינו תוצר נסיבות ייחודיות של שילוב כח אדם ייעודי בוגרי יחידות טכנולוגיות בצבא ביחד עם מערכת אקדמית טובה והתעשייה הישראלית הפתוחה לחידושים, אשר הביאו לפריחת הענף בשנים האחרונות. הקמת מטה הסייבר הלאומי ובעטייה קביעת מדיני ואסטרטגיית סייבר לאומית, יצרה בישראל מרקם ייחודי של ממשלה תומכת ותעשייה מפותחת ויצרנית בעלת נתח משמעותי בשוק העולמי.

הניסיון הישראלי לא נעלם מעיני השותפים שלנו בטייוואן, חברות ישראליות מגיעות לטייוואן ומבססות קשרים בתחום. מעבר לתחום העיסקי אנו זוכים לעניין רב גם מבחינת היבטי המדיניות וההשקעות. טייוואן היא בין המדינות המותקפות ביותר במזרח אסיה ועומדת בפני אתגרי סייבר רבים. ממשלת טאיוואן מעוניינת בחיזוק המדיניות של תחום ביטחון מידע ושיפור הניהול והיכולות הטכנולוגיות של תחום זה ואף החליטה לאחרונה על הקמת גוף סייבר ממשלתי חדש והמודעות רק הולכת וגוברת.

Rami-1

פורום הסייבר הטיוואני

במטרה לקדם את הפעילות הישראלית בתחום, בטייוואן, קיימנו ביום שישי ה-25 לנובמבר פעילות עניפה בתחום הסייבר בטייפה ביחד עם ארגון ה-CIO המקומי. במסגרת “פורום אבטחת הסייבר של טייוואן” (Taiwan’s Cybersecurity Forum), אירחנו בטייוואן את מר רמי אפרתי אשר העביר הרצאה מרתקת על המגמות בעולם ובישראל וכן השתתפנו בפאנל הדן במדיניות ממשלתית וקידום הענף בהשתתפות נציגים בכירים, בהם ראש הממשלה הקודם של טיייוואן ד”ר סיימון צ’אנג (Chang San-cheng).

במסגרת הפורום הצגתי את הפוטנציאל הישראלי בתחום הסייבר. העניין בטכנולוגיות וביכולות הישראליות כמו גם הפוטנציאל הקיים בטייוואן היו מרשימים כאחד.

Ran-1

גם בשנת 2017 תפעל הנספחות הכלכלית של ישראל בטיייוואן לקידום סקטור הסייבר ותסייע לחברות הישראליות לגלות שוק צומח, מודרני ובעל פוטנציאל גבוה.

צור קשר עם:

רן יחזקאל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל