סייבר בסינגפור. מה שהיה ומה שיהיה

סייבר, או כמו שאמר לי פעם פרופ’ איציק בן-ישראל, הצד הרע של המחשב, הופך בשנים האחרונות להיות הדבר החם בסינגפור ומצליח להחליף את המילה האב האהובה כל כך על המקומיים.

לפני מספר שבועות נחתם שבוע הסייבר הסינגפורי, בהכרזה של ראש ממשלת סינגפור על הגדלת התקציב הממשלתי להגנה מפני תקיפות סייבר ורכישת פתרונות מהתחום על ידי הממשלה ל- 8% מתקציב ה- IT שלה.

במאמר שפורסם היום בעיתון היומי הנפוץ בסינגפור, straits times, מתאר פרופ’ בן-ישראל את הנורמות הנדרשות מממשלות בכל העולם על מנת לוודא שמלחמות הסייבר בין ממשלות יונחו בצד ומצפה מסינגפור להיות שחקנית מובילה בדרישה הבין לאומית לשיתוף פעולה והסכמה לנורמות ואתיקה בתחום זה. סינגפור מתגאה בהיותה האב פיננסי, האב של חברות O&G,  האב לדרום מזרח אסיה ולפעמים אפילו מתיימרת להיות האב לאסיה כולה. אין סיבה שגם בתחומי מדיניות בין לאומית לא תפעל סינגפור להוביל את המעצמות הגדולות, ביניהן סין, רוסיה וארה”ב, לשמירה על הוגנות ואי התקפה של מדינה אחת את השנייה. בהמשך ל UN GGE  שחובר ב- 2015 וקורא למדינות לשמור על התנהלות אחראית ועל שמירת החוקים הבין-לאומיים בהתייחס ליכולות התקיפה באמצעות טכנולוגיות שלחלק מהמדינות יש כיום.

ובעוד אנו מדברים על סייבר ואני ממליצה לכם לקרוא את כתבת הדיעה ללמוד על מקומה של סינגפור בזירה הבין-לאומית, יש ההזדמנויות עסקיות רבות לחברות הישראליות לפעול בנקודה האדומה בדרום מזרח אסיה.  אני מזמינה את החברות הישראליות להצטרף אלינו לפעילות שנערוך בשבוע הראשון של חודש אפריל 2017. הפעילות תכלול מספר אירועים מצומצמים בסינגפור ,בין השאר עם איגוד הבנקים הסינגפורי, חברת טלקום גדולה, מטה הסייבר הממשלתי וכן אירוע למשקיעים פוטנציאליים, במטרה לחשוף את התעשייה הישראלית למנעד רחב של לקוחות ושותפים בסינגפור.

המשלחת תתגבש בשיתוף פעולה עם יחידה הסייבר במכון היצוא ובהמשך נפרסם רשימה מדויקת יותר לסגמנטים בעולם הסייבר אשר יש להם ביקוש בסינגפור.

נשמח לקבל פידבק מכם ולסייע לכם בכניסה לשוק.

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל