נספח כלכלי, במעשים ולא בדיבורים

לפני כשלוש שנים יזמו ארנון זמיר וספי אטיאס רעיון, שאמור לגרום גאווה אמתית לכל אחד מאתנו. לרעיון הם קראו ‘מייקאתון’ make-a-thon, ומטרתו לכנס בחדר סגור למספר שעות מוגבל שתי קבוצות אנשים: האחת – אנשים בעלי מוגבלות אותם נכנה ‘צרכנים’ והשניה – מספקי פתרונות טכנולוגיים אותם נכנה ‘מייקרים’. מעבר לכך שהמיזם אינו בעל כוונת רווח, הוא מנגיש את כל הפתרונות שמומצאים במסגרתו לכל דורש, ללא תמלוגים או עלות אחרת. בכדי להתרשם ניתן לצפות בסרטון הבא.
המיזם החברתי המכונה TOM, ראשי תיבות של Tikkun Olam Makers התקיים כבר ב -15 מדינות והוא מבקש להיות פעיל בכל מדינה ומדינה בעולם. ראייתם הגלובאלית מאפשרת להם חשיפה רחבה ומכבדת מחד ומעניקה להם מימון גלובאלי, למשל 700 אלף דולר מגוגל העולמית, מאידך.
לשמחתנו, וביוזמה משותפת בין דבי דדון, פילנטרופית יהודייה באוסטרליה ביחד עם אתי לוי, הנספחת הכלכלית של ישראל בסידני, הגיע תורה של אוסטרליה. ב- 27 אוקטובר התקיים במלבורן/אוסטרליה אירוע מקדים למפגש המייקאתון הראשון ביבשת החמישית ובו נבחרו 10 ה’צרכנים’ עבורם תתכנס הסדנא בסוף נובמבר 16′ במטרה למצוא פתרונות נקודתיים.
האירוע המקדים הינו מפגש ראשוני בין נציגי הצרכנים מגדירי הצרכים, הכוללים קרובי משפחה, מטפלים או את בעלי המוגבלות עצמם לבין ה’מייקרים’ הכוללים מהנדסים, אנשי תוכנה, ממציאנים, מעצבים וסתם אנשים יצירתיים. במהלך סדנא של מספר שעות נבחנו 100 צרכים שונים, אשר הוגשו בחודש שעבר, וגובשו צוותי עבודה אשר החלו לגבש כיוונים ורעיונות.
הקסם פועל.
צוותי עבודה יצירתיים הם ‘מותר האדם’ האמתי. מייקרים שמעולם לא נפגשו לפני כן, יושבים יחד ובונים רעיון מההתחלה בכדי לספק פתרון לאדם זר, אותו לא פגשו עד לפני מספר דקות. באחד השולחנות ישבו שני אחים בעלי מוגבלות על כסאות גלגלים. הם היו מחוברים לשלל צינורות, מפוחים ומשאבות. התקרבנו לשמוע מה הם הצרכים שלהם ונדהמנו לגלות שהשניים הללו באו מהצד של המייקרים ולא של הצרכנים.
בשולחן אחד ישבה גברת חסרת גפיים שביקשה כי יתאפשר לה לרכב על אופניים ובאחר, הורה המבקש סיוע במתן עצמאות לבנו המוגבל.
המייקאתון עצמו יתקיים בין 28-30 באוניברסיטת Swindburne שבעיר מלבורן.

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל