מה מתרחש באינדונזיה? חדשות ועדכונים

חוץ מלפטפט על ראג’ה אמפאט, אחד היעדים המופלאים והמפורסמים לאלו מכם חובבי הצלילה, הנמצא באי פפואה (סורונג) שבמזרח אינדונזיה, אנחנו משתדלים לקדם גם פעילויות עסקיות לישראלים שמתעניינים במדינה המופלאה והלא מוכרת לרובנו.

החדשות הטובות לפני ואחרי הכל, היא שתהליך ואישור ויזות כניסה לאנשי עסקים האוחזים בדרכון ישראלי עובד בצורה חלקה ויעילה. התהליך אורך כשבועיים, עלותו יחסית גבוהה (750 דולר לכניסה חד פעמית), את הויזה ניתן להחתים בשגרירות האינדונזית בסינגפור או בבנגקוק, והדרישות הן: קורות חיים, מכתב הזמנה מגוף מקומי, וצילום פספורט. כל ההליך נעשה באמצעות המייל ורק עת הגיעה שעתכם לטוס למדינה תיאלצו לעבור באחד משני היעדים שהוזכרו על מנת להחתים את דרכונכם. כל המעוניין בויזות מוזמן לפנות לנספחות הכלכלית על מנת להתחיל בתהליך או לקבל מידע נוסף.

החדשות הטובות הכלליות, הן שאינדונזיה נמצאת במצב כלכלי מאוזן. צמיחה של 6% לא תהיה הימור חזק מדי לשנת 2016, הנשיא ג’וקווי חיזק את אחיזתו בשלטון וכיום מאזן את הממשלה כך שאין נראות סכנות באופק ליציבות הקואליציה. לשכת המסחר האמריקאית עדכנה כי הסקטורים החזקים להשקעות במדינה הם כמתבקש בתחום התשתיות, אך לא רק התשתיות הפיזיות אלא גם השקעות בתחום ה IT ובעיקר בעולם ה- ECOMMERCE הצומח במהירות בחלק זה של העולם. דוגמה אחרת היא עולם הבנקאות המשווע להתקדם ולהתפרס רחבי המדינה, כאשר פחות מ- 40% מתושבי הארכיפלג מחזיקים חשבון בנק והבנקאים עצמם מעוניינים להתעדכן טכנולוגית ואבטחתית על מנת לשפר את שירותיהם וכמובן להציע שירותים דיגיטליים לאזרחים שפיזית לא הגיעו בעבר לפתוח חשבון בנק אך בעלי טלפונים ניידים שיאפשרו פעילות בנקאית.

אנו בנספחות הכלכלית מתכוונים להתמקד בתחומי החקלאות, מים, תוכנה, ecommerce ופינטק בשנה הקרובה.

חברות שמעוניינות לפעול במדינה מוזמנות ליצור עמנו קשר על מנת שנעריך את הביקושים ונוכל להתאים את פעילותינו כך שיהיו רלוונטיות ואפקטיביות. כמו כן אנו ממשיכים להביא חברות אינדונזיות מתחומים שונים לבקר בישראל ונשמח לקבל מכם פרופיל חברה במידה ואתם מעוניינים לייצר מערכות יחסים עם גופים אלו.

ולסיום, ניוזלטר החדשות שלנו על אינדונזיה ממשיך לצאת במתכונתו הדו שבועית. אלו מכם שמבקשים להצטרף לרשימת התפוצה, אנא כתבו לנו.

שנה טובה וחתימה טובה!

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל