זירת המסחר האלקטרוני בהודו צוברת תאוצה – היכרות עם פליפקארט

השבוע אנו מציינים בהודו את שבוע המכירות הגדול ברשת. כל השחקנים הגדולים בהודו בתחום המסחר המקוון – פליפקארט, אמזון הודו, וסנאפדיל – יצאו במבצעים וקמפיינים מיוחדים על מנת להגדיל את המכירות והמודעות לרכישות אונליין.

במדינה גדולה כמו הודו, עם 1.3 מיליארד אנשים מפוזרים בתת-יבשת שלמה, ועם תשתיות תחבורה לא הכי-הכי, ופקקים לא נגמרים בערים הגדולות – זה עושה הרבה שכל להזמין את המוצרים לבית במחירים תחרותיים (הכוללים עלויות משלוח), ולא לבזבז זמן יקר מחוץ לבית. הגדילה לעשות חברת פליפקארט (Flipkart) אשר יצאה בקמפיין "Big Billion Days" עם מטרה לעקוף במספר ימים מרוכז מכירות בהיקף של למעלה ממיליארד רופי.

flipkart

הדיווחים האחרונים בחדשות הנם שפליפקארט הצליחה לעמוד ביעדיה מעל ומעבר – עם מכירות של כ-16 מיליון מוצרים בשווי של 30 מיליארד רופי (כ-450 מיליוני דולרים) בחמישה ימים מרוכזים! (2-6 באוקטובר 2016).

פליפקארט הנה חברה פרטית צומחת אשר גייסה עד כה כ-3 מיליארד דולר, ומוערכת בשווי שוק, נכון לימים אלו, בסביבות 15 מיליארד דולר. המטה של החברה נמצא בבנגלור, ועם 35,000 עובדים והכנסות שגדלות משנה לשנה, היא נדרשת להתפתח בהתאם גם בתחום תשתיות המחשוב והבקרה, לרבות הקמת מרכזי מידע נוספים, ניהול חוות שרתים מרובות, תפעול מחשוב ענן ושירותי אבטחת מידע מתקדמים.

לפני מספר שבועות יצא לי לבקר במטה הנהלת החברה עם מר אייל וולדמן, מייסד ומנכ"ל חברת מלאנוקס. כחברה טכנולוגית ישראלית מובילה, מלאנוקס יכולה להציע לפליפקראט מגוון פתרונות לניהול מרכזי דאטא-סנטר מרובים ולענות על הצורך בדרישות ההולכות וגוברות לתקשורת אמינה ומהירה יותר, בהינתן ריבוי עסקאות מקוונות בו-זמנית. אייל הגיע לביקור בהודו, ובבנגלור בפרט, במטרה לבחון העמקת הנוכחות המסחרית של מלאנוקס בשוק המקומי. בהזדמנות זאת, נאחל בהצלחה למלאנוקס בחתימת חוזים ועסקאות חדשים עם פליפקארט.

חברות ישראליות נוספות המאמינות כי יש ברשותן טכנולוגיות מתקדמות להציע לפליפקארט מוזמנות ליצור קשר עם הנציגות המסחרית של ישראל בבנגלור.

צור קשר עם:

שי מוזס

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל