שבוע של אירועים בסינגפור – שלב הסיכומים

בתאריכים 06-08/09 התקיימו בסינגפור מספר אירועים שחשפו את הציבור הסינגפורי להזדמנויות השקעה ושיתופי פעולה עם חברות ישראלית.

השר שטייניץ, השר לתשתיות לאומיות, אנרגיה ומים, הגיע לסינגפור יחד עם מנכ”ל משרדו שאול מרידור להציג לסינגפורים את תכנית פתיחת הים (24 בלוקם חדשים) אשר כוללת שלב תחרותי על שטחים בעלי פוטנציאל לתגליות גז ונפט במים הכלכליים של ישראל. במסגרת הביקור התקיים road show לחברות היושבות בסינגפור, מרביתן מסין ומאוסטרליה, על מנת להציג את תוואי התכנית ואת הפוטנציאל החבוי בה. באותו הערב, 06.09, פתח שטייניץ את אירועי הרשות לקידום השקעות הישראלית בסינגפור בגלריה הישראלית “ברונו” בסינגפור. הרשות החדשה הוקמה במשרד הכלכלה והתעשייה ובמסגרת תפקידה הגיעה ללמוד מסינגפור איך למשוך השקעות זרות לישראל, כמו גם להציג לסינגפורים במסגרת אירועי כנס החדשנות את ההזדמנויות הנפלאות והמגוונות הטמונות בהשקעה בישראל. במהלך קבלת הפנים דיבר נמרוד קוסלובסקי מקרן JVP  וסיפר על רעיונות פורצי דרך של צעירים בני 25 המפריעים לשוק ולחברות רב לאומיות להמשיך להתנהל כסדרן, וגרם לקהל לחייך בהשתאות אל מול הרעיון שמתנת יומולדת לגיל 26 יכולה להיות 40 מיליון דולר במזומן (cyactive).

reception Nimrod

ביום המחרת, 07.09, התקיים מפגש מוצלח בין עמית לנג, מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשיה עם פורום IBN, אשר הוקם לאחרונה ומאגד בתוכו את כל אנשי העסקים הישראלים החיים בסינגפור. במפגש הועלו בקשות ורעיונות בדבר פעילות משותפת בין ממשלת סינגפור וישראל בנושאים מסחריים ותעשייתיים. המנכ”ל עדכן על מספר חידושים שיאפשרו לישראל להיות אטרקטיבית יותר לחברות זרות וישראליות- הן בתחומי המיסוי, לאור הרפורמה המתחוללת לחברות טכנולוגיה עלית והורדת המס עד 6% לחברות רב לאומיות, והן בתחום אישורי עבודה לעובדים המשתכרים פי 2 מהממוצע, אשר יקלו על העסקת עובדים לא ישראלים בישראל (וגם מתן אישור עבודה לבת/בן הזוג).

IBN meetingמשם המשכנו לאירוע צד שארגנה הנספחות הכלכלית במהלך כנס סייברטק. בכנס נכחו כ- 70 סינגפורים, נציגי ממשל, בנקים וחברות אחרות, אשר הקשיבו לפאנל מרתק בו השתתפו Gallina Antova מקרן TEAM8 ויניב הראל מ EMC בו חלקו את דעתם על עולם הסייבר של היום, ובעיקר של המחר. על האתגרים, הגישות המיושנות לעתים בהם נוקטים ארגונים כדי להגן על עצמם, והתחכום הנדרש על מנת להתמודד עם ההאקרים המודרניים.

בערב קיימנו ארוחת ערב אינטימית לדוברי הכנס ולמספר משקיעים מובילים ואסטרטגיים בסינגפור ובאינדונזיה במסעדה סינית על פי מיטב המסורת, וזאת כדי לקום בבוקר לאירוע ראשון מסוגו ובו נכחו 150 משקיעים סינגפורים או כאלו היושבים בסינגפור, להקשיב להרצאות מאלפות של חברות ודוברים ישראלים. ביניהם ניתן למנות את rootility – חברת חקלאות מרתקת אשר משתמשת בטכניקות שונות לגידול שורשים על מנת להגדיל את התבואות, חברת colu מתחום הבלוקצ’יין הפופולרי, חברת מובילאיי המפורסמת והמוכרת לכולן, חברת טרנדליינס הנסחרת בבורסה המקומית ועוד רבים וטובים. את האירוע פתח מנכ”ל משרד הכלכלה והתעשיה וזיוה איגר מנהלת הרשות להשקעות זרות בישראל המשיכה את הרצאתו בפירוט ההזדמנויות הטמונות בישראל.

בסך הכל היה שבוע עמוס כל טוב, רווי חוויות, מפגשים והזדמנויות חדשות. כ- 400 איש נכחו בשלל האירועים ואנו מזמינים אתכם הקוראים, המעוניינים להשתתף באירועים דומים בשנה הקרובה ליצור עמנו קשר.

 

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל