שלום והזדמנות עסקית עם מרכז הסייבר של מדינת קרלה בהודו

“הודו היא המקום להזדמנויות עסקיות חדשות עבור חברות ישראליות” – עם ההבנה הזאת התחלתי את השליחות שלי כנספח מסחרי בבנגלור לפני מספר שבועות. לא ידעתי עד כמה מהיר אתוודע לנכונות המסר הזה.

עדיין המכולה של לא הגיעה, ועדיין לא נכנסתי לדירת קבע, אבל כבר דרך מכון היצוא יצרתי קשר עם מפקח משטרה בתחום הסייבר במדינת קרלה. בעקבות השיחה, התוודעתי למרכז סייבר חדשני מסוגו בהודו בשם “סייברדום”. באותה שיחה עם המפקח, הוא הזמין אותי להשתתף בכנס בינלאומי בתחום הסייבר שהם מארגנים ושהיה מתוכנן להתחיל בעוד מספר ימים: http://is-ra.org/c0c0n/cfp . לא חשבתי פעמיים, ארזתי טרולי קטן, וטסתי מבנגלור למדינת קרלה הממוקמת באזור דרום מערב הודו להשתתף בכנס המדובר.

מלבד השתתפות בכנס המעניין, ויצירת קשר ישיר עם מפקחי משטרה בתחום הסייבר ממדינות הודו השונות, זאת היתה הזדמנות עבורי להזמין את מפקחי המשטרה להשתתף בכנס HLS וסייבר 2016 בנובמבר הקרוב בישראל. בנוסף, פגשתי את הישראלי בן הרצברג מחברת איפרבה אינקפסולה. בן העביר בכנס הרצאה מעניינת בתחום מתודולוגיות הגנה קיברנטיות, ותרם לחשיפת היכולות הישראליות בתחום הסייבר.

תמונה מכנס הסייבר בקרלה
שי מוזס (מימין) ובן הרצברג בכנס סייבר ומשטרה במדינת קרלה אוגוסט 2016

מהפגישות שקיימתי במהלך הכנס, אחת מההבנות שהגעתי אליהן היא שמשטרת קרלה תהיה פתוחה לשיתופי פעולה עם חברות סייבר ישראליות על מנת לפתור פשעי סייבר שמתרחשים במדינה, ובמיוחד היכן שנדרש עוד תהליך למידה והשגת מומחיות בקרב קציני המשטרה המקומיים כיצד להתמודד עם איומי סייבר עכשוויים. זאת מהווה הזדמנות לחברות הישראליות להשיג שת”פ עם גורם ממשלתי, דבר אשר יאפשר הדגמת יישום הטכנולוגיה הישראלית במקרים אמיתיים של התקפת סייבר במדינה, וכן יתרום להגברת החשיפה החיובית בקרב גורמי ממשלה וחברות הודיות אחרות.

עד שהמכולה שלי תגיע לבנגלור ואצטרך סיוע בפריקה, חברות ישראליות בתחום הסייבר אשר מעוניינות לבחון שיתוף פעולה עם הסייברדום של משטרת קרלה מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות המסחרית בקונסוליה של ישראל בבנגלור.

צור קשר עם:

שי מוזס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל