ביקור המדען הראשי ומשלחת חברות IOT

 

ביקור המדען הראשי ומשלחת חברות בתחום IOT בטוקיו ואוסקה

בשבוע האחרון ארחנו ביפן , בשת”פ עם רשות החדשנות הישראלית , משלחת של 11 חברות בתחום ה-IOT וכן את המדען הראשי, מר אבי חסון.

הבקור כלל סמינר בטוקיו בו השתתפו 300 איש מחברות יפניות מובילות מתחומים שונים- כגון מיצובישי, יאהו יפן, NEC, NTT, , רקוטאן, RICOH, softbank. במהלך הסמינר החברות הישראליות הציגו את הטכנולוגיות שלהן וכן התקיימו למעלה מ-120 פגישות אישיות שרובם תוכננו מראש.
בנוסף התקיימה בטוקיו קבלת פנים בשת”פ עם מגזין wired- מגזין טכנולוגי שערך לפני כחודש כתבת שער על ישראל- בה השתתפו כ-100 נציגים של קרנות הון סיכון ושל חברות בעיקר מתחום הניו מדיה- כגון דנטסו, סוני ועוד.

המשלחת ביקרה במספר חברות יפניות מובילות בטוקיו  וכן השתתפה בסמינר שהתקיים לכבודה באוסקה בהשתתפות  כ-150 איש  בו התקיימו כ-80 פגישות אישיות. במהלך הבקור קיים המדען הראשי פגישות נוספות עם בכירים בחברות יפניות ועם נציגים בכירים מהממשל היפני. בנוסף  המדען הראשי העביר גם סמינר על חדשנות ישראלית בפני כ-20 בכירים החברים בועדת החדשנות של קייזי דויקאי- ארגון הבכירים היפניים שביקר בישראל במאי, וכן קיים מסיבת עיתנואים בהשתתפות 20 נציגים של המדיה היפנית.
כל הארועים שערכנו התמלאו עד אפס מקום ועוררו עניין רב – דבר המצביע על חיזוק המגמה החיובית כלפי ישראל ותפיסתה כהאב טכנולוגי חשוב. חלק מהחברות הישראליות כבר קיבלו פניות לבצוע הזמנות, יצור משותף ופגישות המשך.

ברוח זאת של שיתוף פעולה אנחנו רוצים להזמין חברות ישראליות להגיש הצעות לקול הקורא השלישי במסגרת הסכם המו”פ המשותף ישראל יפן. ניתן להגיש בקשות עד ה-25 באוגוסט 2016.

הקול הקורא מזמין חברות ישראליות ויפניות להגיש הצעות לבצוע פרויקטים משותפים במחקר ופיתוח תעשייתי. התחומים הטכנולוגיים הרלבנטיים להגשת מועמדות הינם: קלינטק,  אלקטרוניקה, רובוטיקה, IT, ננוטכנולוגיה, חומרים מואכבים, ציוד רפואי, ביוטכנולוגיה ואגרוטק  (אנא בדקו את הגדרות המדויקות של התחומים באתר מתימופ) . חברות ישראליות שבקשתם תאושר יזכו לתמיכה של עד 50% מהוצאות המו”פ. פרטים מדויקים על התמיכה והגשת הבקשה
http://www.matimop.org.il/japan_CFP3.html

החשיבות של התוכנית המשותפת בקדום היחסים הכלכליים בין ישראל ליפן הינה גדולה. ההצלחה של התוכנית משקפת מגמה של עניין רב של חברות יפניות בטכנולוגיה חדשנית ישראלית. לאחרונה אנחנו ,בנספחות הכלכלית בטוקיו, מטפלים בבקשות של חברות יפניות בתחומים שונים המבקשות לאתר טכנולוגיות חדשניות בישראל. החברות היפניות מדברות היום יותר ויותר על  open innovation ורואות בישראל מקור לחדשנות טכנולוגית מתקדמת.

 

hitachi1IMG-20160711-WA0049IMG-20160711-WA0051IMG-20160711-WA0060

צור קשר עם:

נועה אשר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל