טאיוואן מסתערת על שוק החינוך הדיגיטלי

בזמנים רחוקים כשסין עוד הייתה מדינה סגורה, טאיוואן הייתה צוהר לעולם הסיני. אנתרופולוגים, שפים, וכל מי שרצה ללמוד על השפה, התרבות והאוכל הסיני, הגיע לטאיוואן. בתקופה זו לטאיוואן הייתה הבכורה בלימודי השפה הסינית כשפה זרה, אך מאז חלו שינויים רבים, וכיום, רוב האנשים שרוצים ללמוד סינית מגיעים לסין.

בשנים האחרונות, טאיוואן מנסה לגייס לצידה את הטכנולוגיה כדי לשנות זאת. לראיה ניתן לראות את הפורטל ללימודי השפה הסינית שנפתח לפניי כשנה במטרה למשוך למעלה מ-200,000 סטודנטים, ובמקביל משרד החינוך השיק תכנית לקידום לימודי השפה הסינית בעולם לשמונה השנים הקרובות.

תכנית זו כוללת שירותים מבוססי ענן, רשת חברתית למורים לסינית, בית ספר מקוון לסינית ומוצרים משלימים שניתן לרכוש דרך הפורטל. בבית הספר המקוון, המבוסס גם הוא על טכנולוגיית ענן, 148 בתי ספר טאיוואנים ברחבי העולם הקימו כיתות וירטואליות. בעתיד, יהיו בפורטל שרותים נוספים כמו משחקי למידה, וקורסי העשרה.

טאיוואן מודעת שיתרונה אינו טמון בגודל, ושאם היא רוצה להתחרות בסין על שוק לימוד השפה הסינית, עליה להסתמך על טכנולוגיות חדשניות.

כמובן שלחינוך באמצעים טכנולוגיים נעשה שימוש לא רק להוראת הסינית לתלמידים זרים, אלא גם בכיתות ברחבי טאיוואן. החינוך בטאיוואן תופס מקום חשוב ביותר בטאיוואן ומדובר לא רק באמצעי, אלא גם כערך. התלמידים הטאיוואנים מבלים שעות רבות בבתי הספר, אולי אף רבות מדי, וההוצאה לנפש בטאיוואן על חינוך הינה גבוהה ביותר. הורים אשר חפצים בעתיד ילדיהם משקיעים בבתי ספר איכותיים בטאיוואן עד לכדי סכומים של אלפי שקלים כל חודש, משלמים על שיעורים פרטיים ובתי ספר לאחר שעות הלימודים, בשאיפה גם לשלוח את הילד ללימודים בחו”ל – הוצאה של מאות אלפי דולרים נוספים.

ממשלת טאיוואן הכריזה על מחויבותה לשיפור מערכת החינוך הטאיוואנית ומעוניינת לשלב כמה שיותר אמצעים טכנולוגיים על מנת לשפר את איכות הלמידה, למצב את מערכת החינוך הטאיוואנית כאחת הטובות בעולם ולהכשיר את התלמידים הטאיוואנים לעבודות במגזר הטכנולוגי.

לחברות ישראליות פוטנציאל רב להיכנס לשוק החינוך הדיגיטילי. דוגמה בולטת מאוד לכך היא KIDOZ הישראלית. החברה מספקת מעין מערכת הפעלה לילדים, סביבה ידידותית ונוחה עם תכנים מגוונים: סרטונים, משחקים ואתרי אינטרנט אשר מאושרים על ידי ההורים. לפני כשנה החברה הענקית הטאיוואנית ACER חתמה על חוזה עם KIDOZ, ופתרון החברה הוטמע במכשירי ACER  ששווקו החל מקיץ 2015. בנוסף, חברה ישראלית החלה לאחרונה, בסיוע הנספחות בטאיפיי, במגעים להטמעת מערכת דיגיטלית ללימוד אנגלית במספר אוניברסיטאות בטאיוואן.

חברות ישראליות להן פתרונות בתחום החינוך הדיגיטלי מוזמנות לפנות אלי בכתובת:

taipei@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל