תאילנד ו- ICT

AIS_dtac_Truemove-H

 

אנו, בנספחות המסחרית בבנגקוק, נשאלים הרבה על המצב בתאילנד בתחום ה- ICT, ומי השחקנים המרכזיים בו. עקב כך, החלטתי לפרסם בלוג שנוגע לתחום ה- ICT וקצת מספרים עדכניים על תאילנד.

 

בשנים האחרונות ניכר תאילנד עוברת מטמורפוזה בתחום הדיגיטל. ידוע שתאילנד היא מובילה אזורית בתחום המדיה והרשת החברתית, אולם המעבר המהיר יחסית ממדינה בה קשה למצוא סטרטאפים וחדשנות למדינה שמובילה בדרום מזרח אסיה בתחומי דיגיטל ואונליין משפיע על כל תחומי החיים כאן.

תאילנד משקיעה רבות בתחום הטכנולוגי וה- ICT. עם הכרזת הממשל החדש על מדיניות הכלכלה הדיגיטלית יש מעבר תקציבים רבים לארגונים הקשורים בטכנולוגיות מתוך מטרה לקדם עסקים מסורתיים והעברתם למאה ה- 21.

יש לציין כי תאילנד נחשבת היום למדינה השניה באסיין ברכישות ציוד ושירותים של ICT, כאשר השוק התקשורת הקמעונאי של תאילנד מחולק ל-5 שירותים:

שירותי קו נייח (Fixed), שירותי מובייל, שירותי אינטרנט, שירותי תקשורת בינ”ל, ושירותי דאטה.

סקטור התקשורת בתאילנד כולל 5 שחקנים מרכזיים: CAT, TOT, AIS, DTAC, TRUE, כמו כן, קיימים גם מספר (MVNOs (IEC, SAMART, LOXLEY, 365, M Consult אשר מתקשים בשוק המקומי.

הרגולטור של שוק התקשורת הינו ה- (NBTC (National Broadcasting and Telecommunication Commission שאחראי גם על הקצאת תדרים (וכמובן מפרסם את מכרזי ה- 4G).

 

קצת מספרים:

  • בתאילנד כ- 100 מיליון טלפונים ניידים (כ- 140% מהאוכלוסיה במדינה)
  • הצפי להוצאה על שירותי ומוצרי ICT בתאילנד (אזרחי, ציבורי וכו’) בשנת 2015 עומד על כ- 20 מיליארד דולר
  • בתאילנד כ- 40 מיליון משתמשי אינטרנט (מעל 50% באזור המטרופולין של בנגקוק)
  • מספר מנויי רשת האינטרנט עומד על כ- 6.5 מיליון מנויים (כ- 30% ממשקי הבית)
  • המכירות ברשת עומדות רק על 1.3% מסך הרכישות הקמעוניות, כאשר כ- 70% ממשתמשי הסמרטפון משתמשים ברשת לחיפוש אך רוכשים מחוץ לרשת.

 

אנו, בנספחות המסחרית בבנגקוק, משתפים פעולה עם הארגונים המרכזיים בתאילנד בתחום התקשורתי ורק לפני כשבוע קיימנו אירוע ICT בבנגקוק יחד מכון הייצוא הישראלי בהשתתפות של כ- 15 חברות ישראליות בתחום תשתיות הטלקום, VAS, IoT סייבר ועוד.

 

ICT RS1

 

 

ICT RS

חברות ישראליות יכולות לנצל את יכולות הייצור הגבוהות של תאילנד, לספק להן מכשור מדידה ובדיקה ולהוות מקור לטכנולוגיות שיוטמעו במוצרי החברות הגדולות. חלקן פותחות סניפים מקומיים לתאילנד וחלקן משתמשות במדינה כפלטפורמה לפעילות אזורית בשל רמת החיים הגבוהה ועלות נמוכה באופן יחסי.

ממשלת תאילנד מנסה לעודד חדשנות טכנולוגית בשל התחרות עם שאר מדינות מזרח אסיה, וישראל יכולה להשתלב במאמץ זה.

 

 

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל