נתקלתם בבעיות בכניסה לשוק הקוריאני? זו ההזדמנות שלכם!

לקראת פתיחת מו"מ להסכם אזור סחר חופשי עם קוריאה הדרומית

מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה שואף להרחיב את היצוא מישראל לשווקים חדשים, כחלק ממדיניות הממשלה להידוק היחסים עם מדינות בעולם המתפתח, ומדינות אסיה בפרט. במסגרת מדיניות זו, ישראל שמה לה למטרה לחזק את הקשרים הבילטראליים גם עם קוריאה, בין היתר באמצעות הסכם אזור סחר חופשי (אס"ח). הצדדים השלימו ואישרו את סקר הכדאיות המשותף כבר בשנת 2010. הסקר הוכן במטרה להכיר את מדיניות הסחר והחקיקה בשתי המדינות, להציג נתונים כלכליים וסטטיסטיים ולנתח את פוטנציאל ההסכם העתידי. המו"מ צפוי להיפתח בחודשים הקרובים.

הסכם סחר חופשי עם קוריאה יכול ליצור הזדמנויות רבות לחברות ישראליות בשוק הקוריאני ואף לסייע לחברות המייבאות משם. ההסכם  צפוי להתייחס, בין היתר, לנושאים הבאים: סחר בסחורות- מכס וכללי מקור, סחר בשירותים, השקעות, נושאים סניטאריים ופיטו-סניטאריים, נושאי תקינה ורגולציה, קנין רוחני ועוד.

הסכמי אס"ח נועדו לקדם את היצוא הישראלי בשווקי העולם, באמצעות טיפול בחסמי הסחר השונים בהם נתקלות החברות הישראליות ביצוא ויצירת מסגרת שיתוף פעולה רחבה ככל הניתן מול מדינות היעד. כיום, יותר מ-60% מהמסחר הבינלאומי של מדינת ישראל מתבצע במסגרת הסכמי אס"ח. בימים אלה ישראל נמצאת במו"מ עם הודו, אוקראינה ו-וייטנאם ואנו נתחיל בקרוב במו"מ עם סין ועם איחוד המכסים של אירו-אסיה (רוסיה, בלרוס, קזחסטן, קירגיסטן וארמניה).

כחלק מתהליך ההערכות לקראת המו"מ להסכם אס"ח עם קוריאה, האגף למדיניות והסכמי סחר במינהל סחר חוץ, בוחן את מפת הצרכים והאינטרסים של התעשייה הישראלית, אשר ההסכם העתידי עשוי לתת להם מענה. במידה וחברתכם סוחרת בסחורות או שירותים עם קוריאה, או מעוניינת בחדירה לשוק זה, חשוב שהמידע הרלוונטי לקראת המו"מ, כגון מידע על חסמים מכסיים או רגולטוריים, יועבר לאגף למדיניות והסכמי סחר ובכך יסייע למקסם את תרומתו של ההסכם העתידי לכלכלה הישראלית.

לשם כך, יש למלא את השאלון הקצר בלינק זה*. מידע זה חשוב ביותר ובאמצעותו נוכל באגף למדיניות והסכמי סחר לפעול למען האינטרסים של התעשייה הישראלית.

**חשוב לציין כי פרק הזמן העומד לרשותנו לאיסוף הבקשות למו"מ קצר, לכן נודה על מילוי השאלון לא יאוחר מתאריך 05.06.2016**

לפרטים נוספים ושאלות ניתן לפנות ל: IsraelFTAs@Economy.gov.il

* השאלון הוא מסמך פנימי ואנו מתחייבים לא לפרסמו.

 

צור קשר עם:

אופיר יוספי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל