האם הודו הופכת מספק שירותים דיגיטלים לצרכן שירותים דיגיטלים

 

tcs1

קשה להתעלם מסיפור הצמיחה של הודו בעשורים האחרונים. המהפכה הטכנולוגית ההודית, הייתה יוצאת דופן ותורמת ראשית לצמיחה זו. תעשיית טכנולוגיית המידע תורמת כמעט 9.5% מהתמ”ג של הודו. הסקטור הוא המעסיק הגדול ביותר במגזר הפרטי, ויצר כ -3.5 מיליון מקומות עבודה ישירים, ולמעלה מ 10 מיליון מקומות עבודה עקיפים.

עם זאת, הדיבידנדים של הצמיחה הדיגיטלית של הודו לא  חולקו באופן שווה בין אזרחי המדינה.

אחוז חדירת המובייל בהודו עדיין נמוך יחסית. באוכלוסייה הכפרית של הודו, המהווה כ -68% מהאוכלוסייה הכללית, יש לקצת יותר מ 40% מהכפריים, טלפונים ניידים.

הודו מדורגת 156 בעולם בתחום הפס הרחב. חדירת הפס הרחב בהודו – רק 19%.

בערך תשעה מתוך 10 עובדים מועסקים באופן לא רשמי וחסרי הגנה סוציאלית. רוב העובדים חסרי השכלה או כישורים נאותים. שיעור האבטלה גבוהים.

כדי לגשר על פני פער דיגיטלי זה ולספק פלטפורמה דיגיטלית עבור צמיחה מכלילה, השיקה ממשלת הודו את יוזמת DIGITAL INDIA  ביולי 2015, במטרה להפוך את הודו לכלכלה דיגיטלית.

באירוע הבנק עולמי באוקטובר האחרון בוושינגטון, תחת הכותרת DIGITAL INDIA הכריז יו”ר הרשות הרגולטורית של טלקום הודו ( TRAI ) על שלושה פרוייקטים:

  1. תשתית דיגיטלית כשירות לכל אזרח
  2. ממשל ושירותים על פי דרישה
  3. העצמה דיגיטלית של אזרחים

הפרוייקטים שכבר פועלים במסגרת DIGITAL INDIA  הנם:

Dhan: תכנית של הכללה פיננסית שבאמצעותה נפתחו 170 מיליון חשבונות בנק לאזרחים שלא החזיקו חשבון בנק, בפחות ממאה ימים.

Aadhaar: תוכנית שמטרתה לספק זהות דיגיטלית לכל תושב, ואספקת תשתית אינטרנט לשימושם של המיליארד שכבר נרשמו וזוהו ע”י טביעת אצבע ורשתית העין.

תכנית Aadhaar, מקצה מספר אקראי ייחודי של 12 ספרות לכל אזרח, ומהווה פוטנציאל אדיר עבור הכלכלה ההודית על ידי מתן פלטפורמה משותפת אשר ניתן לשלבה עם שפע של תכניות ממשלתיות כמו תכניות הכללה כלכליות וחברתיות, וכן ניטור מערכות הפצה ציבוריות, ועוד.

הטמעת Aadhaar תמנע כפילויות ושימוש בזהות בדויה וע”י כך תביא לחיסכון של עד 800 מיליארד $ לשנה. חיסכון פיסקלי עצום עבור הממשלה, שתוכל להעביר את כל הסובסידיות ישירות לחשבונות הבנק של אלה האמורים ליהנות מהן.

חתימה אלקטרונית, מתקן המאפשר לאזרחים לחתום על מסמכים באופן דיגיטלי, וניהול חשבונות בנק מרחוק. מאפשר אחסון מאומת ומאובטח על גבי הענן. וגישה אל הרשומות הממשלתיות ע”י אזרחים בצורה מאובטחת.

למרות שהודו צברה ידע עצום וטרנספורמציה דיגיטלית בשני העשורים האחרונים, רובו של ידע זה קיים רק בקרב עובדי ה – ICT ההודיים. מאגר זה של מומחיות טכנית עשירה מהווה פוטנציאל לשיתוף פעולה עם מדינות מתפתחות אחרות.

החל מתחילת 2016 משתפת הודו פעולה עם ראשות הפיתוח הדיגיטלית (DDP) של הבנק העולמי. הנושאים בעדיפות ראשונה הם גישה לפס רחבה עבור כולם, קידום וההגנה על תשתיות דיגיטליות, ושילוב של חידושים דיגיטליים לפיתוח בר-קיימא.

הודו הופכת מספק של שירותים דיגיטליים לצרכן חכם של מידע שיוכל לקבל החלטות יותר חכמות לטובת חדשנות ופיתוח בכל תחומי החיים.

חברות ישראליות עם פתרונות דיגיטלים מוזמנות לפנות אלינו.

המחלקה הכלכלית בבנגלור מקדמת את קשרי הסחר עם מדינות דרום הודו.

 

צור קשר עם:

אבי פרידמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל