משלחת עסקית של חדשנות חברתית- דחינו לתחילת יוני. הצטרפו אלינו!

ויטנאם נהנית בשנים האחרונות ממבנה אוכלוסיה “חלומי”- הרבה צעירים ומעט קשישים. אולם, מבט מהיר בפירמידת התפלגות הגילאים מגלה כי מצב זה לא ימשך עוד שנים רבות. למעשה, סביב 2012 “התהפך התקליט” בויטנאם והאוכלוסיה החלה להזדקן. לתהליך הזה, המשותף למדינות רבות בעולם וקשור באופן הדוק לעלייה ברמת (ותוחלת) החיים ופיתוח כלכלי מואץ, יש משמעויות חברתיות וכלכליות מרחיקות לכת. בנוסף, התהליך הזה יכול ליצור הזדמנויות עסקיות מעניינות לחברות מסחריות המתמודדות עם אתגר הזדקנות האוכלוסיה.

זאת ועוד, על פי הערכות האו”ם וגורמים ממשלתיים, בווייטנאם כ-13 מיליון איש המוגדרים “אנשים עם מוגבלויות”. מדובר על כ15% מהאוכלוסייה בתוכם קשישים, בוגרים, חיילם לשעבר, יוצאי שירות צבאי שנפגעו במלחמת וייטנאם (נפגעי אייג’נט אורנג’), אימהות, ילדים ותינוקות. הסובלים ממוגבלות פיזית \ נפשית \ מנטאלית המונעת את שילובם באוכלוסייה הכללית ובמעגלי החיים.

בנובמבר 2014 חתמה וייטנאם על האמנה הבינלאומית לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, חתימה על אמנה בינלאומית זו ואמנות אחרות לשוויון זכויות למגזרים שונים הינה כחלק ממהלך רחב של הממשל הווייטנאמי לייצר צמיחה כלכלית ולשפר את רמת החיים של התושבים באמצעות שותפות פעילה בקהילה הבינלאומית.

מעבר לחתימה, הממשל הווייטנאמי משקיע לאחרונה משאבים שונים גם במימוש ואשרור האמנה. זאת באמצעות חקיקת חוקים מטיבים, התאמות בירוקרטיות ואדמיניסטרטיביות ושיתוף פעולה הדוק עם הארגונים הרלוונטיים בנושא. בתוך כך הגדירה וייטנאם בכל פרובינציה נציגים ספציפיים המיצגים אנשים עם מוגבלות.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה והתעשייה בויטנאם מפתחת תחומי פעילות חדשים עבור התעשיה הישראלית. בחודש דצמבר 2015 קיימנו פעילות חשיפה ראשונה בתחום בשיתוף האו”ם ומשרד הרווחה של ויטנאם (MOLISA). פעילות זו עוררה עניין רב והדים חיוביים כפי שניתן לראות לדוגמא בדיווחי העיתונות  ובשידור הטלוויזיה .

על מנת למנף את הצלחת הפעילות הזו, אנו מארגנים משלחת עסקית המיועדת לחברות ישראליות המציעות פתרונות טכנולוגים \ייעוץ \שירות לשילוב אנשים עם מוגבלות וקשישים בתחומי החיים השונים: מעגל העבודה, מוסדות חינוך, תחבורה ציבורית, פעילות פנאי, גישה למידע, שירותים ממשלתיים ועוד.

המשלחת תתמקד בעיר הו צ’י מין סיטי (סייגון), העיר הגדולה בויטנאם (11 מיליון תושבים) ובירתה העסקית והמסחרית.

החברות המשתתפות יוכלו להפגש עם מפיצים מקומיים, גורמי ממשל ולקוחות קצה פוטנציאליים. בהתאם לניסיון העבר, חלק מתוכנית המשלחת תהיה משותפת לכל החברות, וחלקה תהיה מותאמת אישית לכל חברה וחברה. צוות הנספחות המסחרית ילווה באופן צמוד את כל החברות המשתתפות.

בנוסף, החברות המשתתפות יוכלו לקחת חלק באירוע TOM Vietnam, אירוע TOM  הראשון אי פעם באסיה. אירוע זה ירכז אליו את כל בעלי העניין בתחום הפתרונות לאנשים עם מוגבלות בויטנאם, ויהווה הזדמנות חשיפה מצויינת לחברות הישראליות.

מצ”ב תוכנית הפעילות (התוכנית נתונה לשינויים). Social Innovation Business delegation 2016

ההשתתפות בפעילות הינה ללא עלות, אך מותנית בהרשמה מראש לא יאוחר מתאריך 6.5.2016.

הוצאות הטיסה, הויזה והכלכלה בויטנאם הינן על חשבון החברה.

חברות, עמותות וארגונים המעוניינים להשתתף בפעילות מתבקשות לפנות למר Han Vo בצירוף פרופיל החברה/ ארגון באנגלית.

צור קשר עם:

צפריר אסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל