מחפשים השקעות? אולי הכסף שחיפשתם נמצא בסינגפור..

סינגפור זכתה בשבוע שעבר במקום השלישי והמכובד ברשימת המדינות העשירות בעולם. קשה לי להסביר איך בדיוק חישבו ומצאו שלכל אזרח במדינה יש 80 ומשהו אלף דולר פנוי, כמה זה אפקטיבי והאם זה משנה למישהו משהו, אבל עם המציאות בסינגפור קשה להתווכח. מעבר לנראות של כל מונומנט בעיר, היופי והסדר התמידי שמציף כמעט כל חלקה הנראית לעין פה, בתוספת הצמחייה הטרופית שיכולה רק לרגע להסתיר את החום הבלתי יתואר, בסינגפור אכן יש הרבה כסף. לא תמיד הוא גלוי, לעתים הוא לא רלוונטי להשקעות בישראל, ולרוב הוא risk averse ונוטה לחפש אפיקים סולידיים. אבל הוא שם. קיים. בהמונים. בתוך המולת הכסף הזאת או כמו שתיאר לי לא מזמן מנהל השקעות מקומי בכיר, capital is a commodity, יש סיבות ממשיות לחברות ישראליות, מכל הסוגים והמינים, לעצור ולטרוח לרגע לבדוק את הפוטנציאל בנקודה האדומה.

מעבר להשקעות שכבר נעשו בישראל בעבר על ידי חברות סינגפוריות, בין המפורסמות סינגטל עם שתי רכישות גדולות, טמאסק, קרן ההשקעות הממשלתית שהשקיעה בקרנות שונות בארץ ולאחרונה הודיעה על הקמת קרן צמיחה חדשה בשם הלא מפתיע, red dot, בהשקעה של 150 מיליון דולר, אנו עדים לאחרונה ליותר ויותר עסקאות עם משקיעים שונים ומגוונים מסינגפור. לא רק ממשלה, אם כי בהחלט גם. לא רק ICT, למרות שסייבר ופינטק תמיד רלוונטיים. לא חייבים זווית סינגפורית, אבל די הכרחי להתבונן על כל אסיה כדי שמשקיעים מסינגפור יתפתו להשתתף. זאת ועוד, לא מעט השקעות אסטרטגיות יכולות לצוץ משת”פ מקומיים כאן. חדירה לשוק האסייתי לרוב תהיה קלה יותר, הגעה למשקיעים אסייתיים אחרים ובכלל לפעול באזור בכל היבט מסחרי.

אנו גדלים להכיר וללמוד משקיעים מסוגים שונים, קרנות, family offices, SMEs ומשקיעים פרטיים מבוססים שמחפשים להכיר ללמוד ולהתרגש על ידי השקעה בלתי קונבנציונלית עבורם. בשביל הישראלים ייתכן ומדובר במעשה טריוויאלי, אבל בשביל המקומיים כאן השקעות בתעשייה חכמה, לעתים כזו שמפריעה לעולם הקיים, מדובר ללא ספק בפריצת דרך.

אנו קוראים לחברות שמגייסות כסף, כל סכום שהוא, לכל תעשייה שהיא, לבדוק אצלנו בנספחות אם יש בנמצא מתעניינים. לא פעם תופתעו לגלות שבסינגפור מסתתר המשקיע הבלתי צפוי הבא שלכם. אולי אפילו באינדונזיה…

אהה. ומילת אזהרה: סבב השקעה ממוצע פה לוקח זמן רב יותר מאשר סבב השקעה ממוצע במדינות מערביות. קבלת ההחלטות אטית יותר, דורשת בניית אמון עם המשקיע, הגעה פיזית למדינה ונחישות לסגור עסקה. היו מוכנים לריצת מרתון כדי להצליח כאן!
2 MILLION

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל