שותפות בין ענקית התקשורת האוסטרלית טלסטרה לבין  'The Junction' הישראלית  

 

באוסטרליה אין בעיה של הון להשקעה, נהפוך-הוא כסף לא חסר, מה שחסר הוא הדרכה!! כך אומר קרייג בלייר מקים קרן ההשקעות Airtree Ventures. אנו מסכימים אתו בכל לב.

כיום באוסטרליה, קיימת הבנה בקנה מידה מדינתי, בצורך לדחוף את המשק לחדשנות. בשנתיים האחרונות קמו עשרות חממות, מאיצים ותכניות ממשלתיות לקידום חדשנות ויזמות וביניהן muru-D חממה לקידום יזמות  כללית, KPMG הפועלת בתחום הפינטק וכך גם חברת Pricewaterhouse Coopers אשר השיקה בראשית 2016 תכנית ללימוד נושא ההזנק. במקביל לפעילות שמקורה במדיניות כלכלית מדינתית, המשק עושה מאמצים עצמאיים להשקיע בחדשנות ולקדם רעיונות מקוריים אף אם טרם הבשילו והם עדיין בשלבים ראשוניים. בין החברות התומכות בחברות ההזנק בתחומים שונים מציינים את: muru-D.

ממשלת אוסטרליה של מלקולם טרנבול (Malcolm Turnbull) פועלת רבות לקידום מהלך של השקעה מדינתית בחברות הזנק אולם למרות זאת נדמה, כי לאוסטרליה לא קל להפוך להיות מדינה חדשנית. כדי לגשר על הפער בין המאמץ לתוצאה ועל מנת לקבל את ההדרכה החסרה לקידום החדשנות, פונים האוסטרלים לישראל.

באוגוסט 14', השיקה טלסטרה, ענקית התקשורת האוסטרלית את TSG, (Telstra Software Group) חברת-בת ייעודית שתפקידה לאתר ולהשקיע בחברות הזנק בעלות אוריינטציה טכנולוגית בתקציב עצום בן מאות מיליוני דולרים. חודש לאחר מכן קראנו מעל במה זו, לחברות ישראליות לקדם עצמן מול המערכים שנועדו לבצע רכש של אותן חברות עימן הנספחות עומדת בקשר שוטף. אנו שמחים לבשר על חיבור ראשון ומבטיח בין muru-D לבין 'The Junction' הישראלית, סנונית ישראלית בתקווה שזו אכן מבשרת את האביב.

במהלך אירוע השקעות ויזמות שערכה הנספחות הכלכלית באוסטרליה (The Bridge 2015) נשאלו חברי פאנל נכבד של משקיעים נבחרים, מדוע בחרו בישראל כיעד אסטרטגי להשקעה ולדבריו של פול באסט, (Paul Bassat) מנהל קרן ההשקעה Square Peg Capital, הלימוד הוא שחשוב להם, שכן הנוכחות שלהם בארץ גרמה להם לפתח מיומנויות ומומחיות בביצוע השקעות טכנולוגיות. ידע, שבהמשך הם מיישמים בהשקעותיהם בכל העולם.

 

טלסטרה 2015

שנת 2015 הייתה שנה מוצלחת ביותר עבור טלסטרה, אשר הוכתרה כמי שהציגה לאורך השנה החולפת  את הביצועים הטובים ביותר במשק האסיאני-פאסיפי בנוגע לטכנולוגיות טלקום, הודות למתן פתרונות טכניים ספציפיים ושירותי ענן באוסטרליה ובאינדונזיה.

מידע השוואתי עולמי בין חברות מלמד, כי טלסטרה הציגה ביצועים מעולים וייחודיים בסקטור הטלקום, בעיקר בזכות רכש PACNET ענקית הטלקומוניקציה וספקית השירותים שמשרדיהן בסינגפור והונג-קונג. מומחים מעריכים כי התפשטות טלסטרה בדרום מזרח אסיה משמעותית ביותר ועתידה להכפיל את נפח משתמשי החברה בתוך שנים ספורות על חשבונה של ארצות הברית. (להרחבה ראה כאן🙂

ההשקעה המשותפת של אוסטרליה וסין בפרויקט תשתיתי זה שראשיתו בדצמבר 2014, דרש שינויים ברגולציה של מספר מדינות והוא כולל פריסת כבל תקשורת תת-ימי ייעודי, הקמת עשרות  מרכזי מידע ורישות רחב וחסר תקדים.

מהלך זה של טלסטרה מאפשר לאוסטרליה דריסת רגל משמעותית נוספת בשוק הסיני, מבטיח את מיקומה החזק בשוק הטלקום העתידי של אסיה-פאסיפיק, וממצב את טלסטרה בשורה אחת עם חברות וספקיות השירותים המובילות בעולם בתחום כמוBT, Orange, Singtel ,AT&T , NTT Comms, Vodafone  ו-Verizon.

הצורך בטכנולוגיות מתקדמות:

שוק התקשורת אינו יציב וצופן בחובו אתגרים רבים. לדברי ניקהיל בטרה (Nikhil Batra), מנהל תחום המחקר בטלקום אסיה/פסיפיק, ספקיות השירותים המובילות בעולם, ממשיכות לכסות שטחים פיזיים ברשתות VPN ו- ETHERNET, לספק שירותים רבים תוך שהן נדרשות לתמרן בין דרישת השוק לחדשנות יומיומית, מחירים נמוכים וטכנולוגיה מתחדשת. החדשנות באה לידי ביטוי בהנגשת טכנולוגיות מהדור השלישי ובעיקר טכנולוגיות ענן (ציבורי, פרטי והיברידי), במדיה חברתית וניידת וב- big data וכן, במתן שירות תוך טיפול בסוגיה הבטיחותית ובשיתוף פעולה ובמתן פתרונות של התקני בקרה מכשיריים (M2M/IoT).

אנליסטים מעדכנים כי שירותי רשת הופכים 'אינטלגנטיים' יותר, ככל שהספקים ממשיכים להשקיע בטכנולוגיות תשתיתיות ומספקים שירותים רחבים, חכמים ויעילים יותר זאת, תוך כדי מתן שכבות שירותים עמוקות. הדבר דורש ניידות ארגונית שימוש בשירותי ייעוץ מקצועיים, שירותים רובוטיים ואחרים אשר בסופו של יום מגדילים את נפח הכנסותיהם.

מחקר פנימי שערכה טלסטרה מצביע על ארבעה אתגרים טכנולוגיים הנדרשים לה, במטרה להמשיך ולהתפתח בהצלחה בשווקי הטלקום של אסיה פאסיפיק על החברה..:

  1. להרחיב את התיאום הטכני שיאפשר מתן שירותי ענן מגוונים (פרטי/ציבורי/היברידי).
  2. לנהל פלטפורמות טכנולוגיות ושירותים מקצועיים מהדור השלישי.
  3. ליישם שירותי תקשורת מתקדמים בתחום הווירטואליזציה של פונקציות. (SDN/NFV)
  4. לאבטח את הנתונים תוך הצגת מודלים של הצפנה ברשת וירטואלית.

'The Junction' הנקודה הישראלית

על מנת ללמוד כיצד להיחשף לחידושים הטכנולוגיים המבטיחים ביותר ולעמוד בדרישות החדשנות שהציבה לעצמה, בחרה טלסטרה, באמצעות MURU-D, ללמוד את הגישה הישראלית לחשיפה למיזמים חדשניים ועל כן כרתה שותפות עם חממה מקבילה ישראלית: 'The Junction' שמקום מושבה בתל אביב ומנוהלת על ידי אילן גלמן.

הציפיות של טלסטרה הן מעבר לכך שהשותפות עם החברה הישראלית תחשוף את טלסטרה לטכנולוגיות מהמתקדמות הקיימות אלא, שהחיבור עם החברה הישראלית יאפשר להם לטפל ו'לגדל' נכון חברות הזנק אוסטרליות וסינגפוריות, הנמצאות בשלבים ראשוניים של פיתוח. 

שארלוט ירקוני, נשיאת חברת MURU-D מסרה ליומון 'האוסטרליאן', כי חברת טלסטרה רואה בישראל מקום מרתק ממנו ניתן ללמוד את התחום ולכן החברה מחפשת בישראל מזה תקופה חברות סטארטאפ בשלבי הקמה, במטרה לאפשר לחברות ההזנק באוסטרליה ללמוד מהדרך בה פועלות וצומחות מקבילותיהן בישראל.  לדברי ירקוני, אין השותפות מעודדת חברות סטארט-אפ לנטוש את אוסטרליה ולחפש להן משכן בישראל או בעמק הסיליקון בארה"ב אלא, המטרה היא לחזק את החברות באוסטרליה וללמדן כיצד להפוך רעיון בתולי לטכנולוגיה רלוונטית. עוד הוסיפה ירקוני, כי לא חסר באוסטרליה חומר גלם לפיתוח שוק חדשנות וכי יזמים ורעיונות קיימים למכביר. לדבריה, לחברת טלסטרה האפשרות לבחור מבין חברות ההזנק את הטובות ביותר ולפתח תחום ייחודי בהן כך שיוכלו להפוך לשחקניות בשוק החדשנות העולמי.

בזכות השותפות של טלסטרה עם ‘The Junction’ לחברת MURU-D נוצרה גישה ישירה לאנשים בכ-40 חברות הזנק שונות ובכך מוענקת להם גישה, נגישות והכרה של הדרך למימוש והדרכים להצמחתם של רעיונות טכנולוגיים מהמובילים בעולם.

אמיר גלמן מסר, כי הוא חולק עם טלסטרה אותה הפילוסופיה, לפיה יש להשקיע באנשים תחילה כך, שהתמיכה המוענקת לחברות הזנק טכנולוגיות לא יכולות להיות מצומצמות לספקטרום של רווחים כלכליים עכשוויים אלא, היא מגלמת את חשיבות העשרת הידע המעניק דריסת רגל משמעותית במגרש הטכנולוגי המוביל בעולם.

צור קשר עם:

אתי לוי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל