"חמשת הנהרות של העוצמה" – התוכנית האסטרטגית של ממשלת תאילנד

פגישת "חמשת הנהרות", מתוך ה NNT
פגישת "חמשת הנהרות", מתוך ה NNT

תוכנית "חמשת הנהרות" פורסמה ע"י ממשלת תאילנד בעיתונות השבוע בעקבות רצון הממשלה להעלות את המודעות בקרב הציבור המקומי וציבור הזרים במדינה לגבי תהליכי העבודה והרפורמות המוצעות במדינה.
המונח "חמשת הנהרות של העוצמה" (the five rivers of power) מתייחס לוועדה בראשות ראש ממשלת תאילנד, הגנרל פריוט, ומייצג את חמשת הרשויות המרכזיות שמנוהלות ע"י ה NCPO – National Council for Peace and Order ואלו הן:
Constitution Drafting Committee (CDC), the National Reform Steering Assembly (NRSA), the Cabinet, the National Legislative Assembly (NLA) and the National Council for Peace and Order (NCPO)
מטרת הועדה לתת מענה לאתגרי הממשל מהתחום הכלכלי ועד לתחום החברתי ולהגיע ליעדים אשר הממשלה הציבה לאחר ההפיכה בשנת 2014 .
היעדים מתמקדים במעבר ממדינה של הכנסות נמוכות וכלכלה מבוססת משאבים ותעשיות למדינה בעלת הכנסות גבוהות וכלכלה מבוססת על ידע ויזמות.
הפרויקטים העתידיים יתמקדו בתחומי בטחון, חינוך, בריאות, תיירות ותרבות.
חלוקת האחריות בין "חמשת הנהרות" מתבצעת באופן שהקבינט הוא הגורם המבצע, ה- NLA הוא הגורם המחוקק, ה- NRSA מתווה את האג'נדה של הרפורמות וה – CDC אחראי על כתיבת החוקה החדשה.
בפגישות הקודמות של הועדה החלו הרשויות לדון ברפורמות ובאסטרטגיות המרכזיות לשיפור והתבקשו ליצור תוכנית פעולה לביצוע הרפורמות וחלוקה לשלבי העבודה, כאשר הממשלה הנוכחית תפעל לקידום התוכניות בשנה הקרובה ואילו הממשלה הבאה תנהל את השלבים הבאים בתיאום עם התוכנית האסטרטגית לעשרים השנים הקרובות.
הנספחות בבנגקוק מצפה להשתלב ולתמוך בוועדה ותכניותיה ותפעל לקידום ולשילוב חברות ישראליות והצגת הטכנולוגיות לגורמים הרלוונטיים ולסייע להטמעה בתוכניות המוצעות.
לפרטים נוספים על רפורמות הממשלה כאן:
http://www.nationmultimedia.com/politics/PM-firm-on-need-for-transition-mechanism-30280027.html

צור קשר עם:

ברק שרעבי

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל