תחום מדעי החיים בטאיוואן עולה כיתה – הזמנה לאירועים

Medicine doctor hand working with modern computer interface as medical concept

בשנים האחרונות חלה עלייה בשיתוף הפעולה בין חברות ישראליות לחברות טאיוואניות בתחום מדעי החיים בטאיוואן. שיתופי פעולה אלו מתפרסים על מגוון רחב של תחומים, בין אם בשיתופי פעולה מסחריים, השקעות ובין אם הפצת המוצרים הישראליים בטאיוואן.

דוגמה טובה לכך היא שיתוף הפעולה, שנוצר בין החברה הישראלית AB Dental לבין החברה הטאיוונית BenQ Medical, אשר במשותף הקימו חברה חדשה- BenQ AB Dentcare Corp. חברה זו התבססה היטב בשוק האסייתי ומוכרת את מוצריה במגוון רחב של מדינות באזור. חוץ משיתופי פעולה מסחריים, גם השקעות אינן זרות בין המדינות בתחום זה, כאשר רק לאחרונה משקיע טאיוואני השקיע סכום של 3 מיליון דולר אמריקאי בחברת Ioptima. בנוסף לכל ההצלחות הללו, קיים גם מספר לא מבוטל של חברות ישראליות, אשר החלו הפצת מוצריהן בשנים האחרונות בשוק המקומי בהצלחה רבה.

לאור הצלחות העבר הוחלט, כי בחודש אפריל 2016 יתקיימו בטייפה שני מפגשים בנושא מדעי החיים ואנו מזמינים חברות ישראליות לקחת חלק במפגשים אלו.

המפגש הראשון ייערך בטייפה בתאריך ה-8 באפריל בשיתוף עם לשכת המדען הראשי ומתימו”פ ועם מכון המחקר הלאומי של טאיוואן ITRI) Industrial Technology Research Institute). במהלך הביקור יקיימו חברי המשלחת מפגשי B2B מתואמים מראש עם חברות, גופי השקעה ונציגי ממשל, וישתתפו בסמינר בו יציגו את הטכנולוגיה שלהם.

הפעילות בטייפה מתקיימת זו השנה הראשונה, כהמשך ישיר להסכם המו”פ, שנחתם בין המדען הראשי לגוף המקביל בטאייוואן באפריל 2015, אשר על בסיסו הושקה החודש תכנית דו לאומית למימון פרויקטי מו”פ משותפים בין חברות מישראל ומטאיוואן.

טאיוואן נמצאת כיום במצב של תחרות גוברת מול שכנותיה באסיה: יפן, קוריאה הדרומית וסין, מה שהביא את הממשלה לידי הבנה, כי הדרך היחידה עבורה לשמור על יתרון תחרותי היא על ידי עידוד חדשנות. מסיבות אלו, חברות טאיווניות רבות כבר הביעו את התעניינותן בהגעה למפגש זה בתקווה, כי יוכלו לפגוש שם חברות ישראליות המתאימות להן מבחינה עסקית ולהתחיל עמם פרויקט משותף בתחום המו”פ.

הביקור בטאייוואן הינו חלק מרודשואו בתחום מדעי החיים אשר מאורגן על ידי לשכת המדע”ר ומתימו”פ וימשיך לפעילות B2B גם בערים Xiamen (מחוז פוג’יאן), Guangzhou (מחוז גואנגדונג) ו-Hong Kong.

המפגש השני ייערך בשיתוף מכון היצוא בתאריכים ה-11 ו-12 באפריל; חברות המכשור והמחשוב הרפואי הישראלי מוזמנות לפעילות מול בתי חולים פרטיים/ציבוריים ולאומיים בטאיוואן לפגישות עסקיות עם מנהלי בתי חולים, מנהלי רכש, אנשי מקצוע (הלקוחות הפוטנציאליים), מפיצים, חברות ביטוח וארגונים נוספים בתחום שירותי הבריאות.

בתאריך ה-11 באפריל יתקיים פורום עסקי פתוח לחברות ומפיצים מקומיים, בו תוצג מערכת הבריאות הטאייוואנית וטכנולוגיות רפואיות מישראל. לאחר ארוחת הצהריים, יתקיימו פגישות B2B, אשר יקבעו מראש עם מפיצים מקומיים. מטרת מפגשים אלו היא לייצר קשרים בין חברות ישראליות לחברות טאיווניות המתעניינות בהפצת מוצרים רפואיים וכן יינתן דגש גם על גיוס השקעות בחברות ישראליות בתחום. חברות ישראליות, שיבחרו להגיע למפגש זה, יוכלו להציג את הטכנולוגיות המתקדמות שלהם וליהנות מהיצע רחב של פוטנציאל עסקי.

ביום השני למפגש, ה-12 באפריל, יתקיימו שני סיורים בבתי חולים מהגדולים בטאיפיי, National Taiwan University hospital, הממוקם במקום 28 בעולם בדירוג עולמי לבתי החולים לשנת 2015, ו- Taipei Medical University hospital. במפגש זה יאורגן פורום פנימי לכל בית חולים, כאשר החברות יוכלו להיפגש עם מנהלי מחלקות, מנהלי רכש וכן קניינים אפשריים. לבתי חולים אלו אישור FDA אמריקאי לביצוע ניסויים קליניים, דבר המאפשר לחברות לקדם ניסוים קליניים בציבור אסיאתי.

חברות המעוניינות להשתתף באחד או יותר מהמפגשים המתוכננים מוזמנות לפנות לדרור פורת בכתובת  Dror.Porat@israeltrade.gov.il, עובד הנספחות המסחרית בטייפה.

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל