תוכנית העבודה בווייטנאם 2016: בין תקוות לחששות

וייטנאם לא מפסיקה להפתיע. בימים אלה אנו חווים את גל הקור הכבד ביותר מזה 40 שנה בצפון וייטנאם. אפילו הפגודה, שעל פסגת ההר  Ba Vi התכסתה בשלג (כך מספרות השמועות. היה קר מכדי לבדוק…). יחד עם זאת, הקור יחלוף ולכן צוות הנספחות המסחרית הכין תוכנית עבודה עמוסה ומגוונת לשנת 2016.

בבניית תוכנית העבודה, הסתכלנו על נתוני המאקרו החיוביים של וייטנאם (לסקירת הבנק העולמי), הכוללים צמיחה צפויה של כ-6%, אינפלציה נמוכה ותחזית זהירה לגבי המשך התהליכים הנוכחיים של הפרטת החברות הממשלתיות, יישום ומו”מ על הסכמי סחר חופשי, פישוט דרישות הרגולציה ועוד.

באותה עת, בחנו גם את הסימנים המדאיגים, שניתן לראות מהאנוי ומהו צ’י מין סיטי: ההאטה בכלכלת סין, שתשפיע על מאזניי החברות הווייטנאמיות, כמו גם על היכולת שלהן להתמודד בעולם (על השפעת המשבר בסין), האטיות ביישום רפורמות מבניות ובהקלת הגישה של עסקים מקומיים לאשראי, השחיתות שלא מצטמצמת והמאבקים בצמרת הפוליטית, שמאטים עוד יותר את תהליכי קבלת ההחלטות בממשלה.

מה אנחנו מתכננים השנה:

  • פעילות ממוקדת של פיתוח שוק בתחום חדש: התייעלות אנרגטית
  • המשך של הפעילות בתחומים חדשים כמו חדשנות חברתית, פינטק ופעילות בבסיס הפירמידה
  • משלחת חברות ישראליות בתחום החינוך לווייטנאם
  • פעילות בתחום המובייל בצמוד לתערוכת קומוניקאסיה.
  • פעילות ממוקדת לקידום יצוא של מוצרי מזון ייחודיים ויין ישראלי לווייטנאם
  • משלחת חברות קוסמטיקה לווייטנאם בשיתוף מכון היצוא
  • המשך עבודת עומק עם חברות וייטנאמיות גדולות, בדומה לתהליך, שביצענו ב 2015 עם קבוצת וינגרופ

בנוסף לעבודה הממוקדת בסקטורים השונים, נמשיך לקדם את הסכם הסחר החופשי בין ישראל לווייטנאם, נסייע לחברות ישראליות ליישם פרויקטים במסגרת הפרוטוקול הפיננסי, נרחיב את רשת הקשרים עם קהילת הסטארטאפים הטכנולוגים ההולכת וצומחת, וכמובן- נלווה כל חברה הפונה אלינו באופן צמוד, עקבי ושיטתי.

וייטנאם משתנה במהירות והפעילות העסקית כאן מלאה באי ודאויות. לכן, אנו צופים, כי יהיו שינויים בתוכניות שלנו. נמשיך לעדכן אתכם בפעילות ונשמח לשמוע מכם בקשות, הצעות וגם תלונות…

IMG_3736

צור קשר עם:

צפריר אסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל