הבנק המוביל באוסטרליה קיבל החלטה אסטרטגית לחפש טכנולוגיות בישראל

בנק CBA חתם ב- 23 בנובמבר 15′ על מזכר הבנות להסכם רב לאומיות עם המדען הראשי במשרד הכלכלה.

Commonwealth Bank of Australia) CBA), הבנק המוביל את אוסטרליה מבחינה טכנולוגית, המציע שירותים בנקאיים אלקטרוניים מהמתקדמים בעולם, פועל מזה זמן מה לאיתור טכנולוגיות פיננסיות מתקדמות ומפעיל בשגרה אגף חדשנות ייחודי.

בהחלטה אסטרטגית, שהתקבלה בבנק בחודשים האחרונים ואשר באה לידי מיצוי בחתימה על ההסכם, רואה הנהלת הבנק את חברות ההזנק הישראליות ואת מדינת ישראל כיעד מוביל עבור איתור הטכנולוגיות הנדרשות לה.

CBA הוא הבנק הראשון בעולם, אשר חותם על הסכם רב-לאומיות עם לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה. ההסכם מאפשר לבנק גישה לחברות הזנק ישראליות, הנמצאות בשלבים ראשוניים של פיתוח וכן מאפשר לו לעשות שימוש ישיר במידע אודות חברות טכנולוגיות בשלבי התקדמות שונים, ממשרדו של המדען הראשי בישראל. החשיפה של החברות הישראליות ופעילות משותפת עם בנק מהמובילים בעולם מבחינה טכנולוגית עשוי להעמיק את ההבנה באשר לצרכים הגלובליים ומהווה שער כניסה מפואר עבורן אל שוק הטכנולוגיות הפיננסיות במדינה מערבית, לה השפעה יוצאת דופן על ענקיות המזרח הרחוק.

הסקטורים, אשר הוגדרו בעדיפות גבוהה על ידי הבנק הם: ‘אבטחת מידע’, Big Data ,Data Analytics ו- FinTech, כך עדכן דייויד וייטינג (David Whiteing), ה-CIO של CBA בעת החתימה על מזכר ההבנות. תחום נוסף, בו מעוניין הבנק לאתר טכנולוגיות ישראליות, הינו תחום האגריטק ובמיוחד שימוש בסנסורים ועיבוד מידע לייעול הסקטור החקלאי. לדבריו, אם נוכל לעזור לחקלאים להבין את הטכנולוגיות הקיימות כיום בעולם, נוכל לסייע להם נקודתית ולאוסטרליה כיצואנית, לייצר מזון איכותי יותר תוך שימוש מופחת במים, אדמה והון.

CBA BANK

הסכמים שכאלו אינם נוצרים מעצמם.

הנספחות הכלכלית בסידני ארגנה לנציגי הבנק ולגורמים בכירים בחב’ טלסטרה, ביקור אינטנסיבי בישראל, אשר במסגרתו נפגשו עם למעלה מ-40 חברות, אשר נבחרו בקפדנות. המשלחת גם ביקרה בסייבר פארק בבאר שבע. התרשמות נציגי הבנק מהביקור ומאיכות החברות, שפגשו היוו גורם משמעותי בקבלת ההחלטה לחתום על מזכר ההבנות.

לפני שלושה שבועות ביקרה באוסטרליה משלחת חברות ישראליות בתחום הסייבר סקיוריטי ונפגשה עם מקבלי החלטות מובילים בהנהלת הבנק. בין המשתתפים בלטו נמרוד קוסלובסקי, מחברת JVP, נחשון מרגליות, מנכ”ל OFFLA, נציגי סייבר-ביט, קרונוס ועוד.

ביקורי הגומלין, החשיפה המשותפת והגעתו של אבי חסון, המדען הראשי לאוסטרליה, היוו זרז משמעותי בקבלת החלטת הבנק לחתום על הסכם ייחודי זה עם ישראל.

לנספחות הכלכלית קשר אישי ורציף עם בכירי הבנק ועל כן חברות טכנולוגיה רלוונטיות, המעוניינות לפעול בשוק האוסטרלי ולהציג את חברתם לבנק, מוזמנות לפנות לנספחות דרך מערכת הפניות המקוונת.

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל