לראשונה – פסטיבל מזון בטאיוואן

בעוד שהייצוא הטכנולוגי הישראלי עושה חייל במדינות אסיה ולמרות שישראל נתפסת כאחת המדינות המובילות והחדשניות ביותר בסקטורי ההיי-טק השונים למיניהם, דווקא בתחום ייצוא המזון הישראלי הכה מגוון ועשיר, מתקשות החברות הישראליות לפרוץ לשווקים האסייתיים. הסיבה נעוצה, ככל הנראה, בחשש כי הטעם האסייתי באוכל שונה לאין שיעור מהטעם הישראלי ולכן אין לחברות הישראליות היכולת לחדור לשווקים אלו. דווקא בגלל האתגר הגדול, החלטנו בנספחות המסחרית של משרד הכלכלה, יחד עם חטיבת מוצרי הצריכה במכון היצוא, להרים את הכפפה ולהיקרא לאתגר.

שוק האוכל הטאיוואני נחשב לאחת מהאטרקציות התיירותיות הגדולות ביותר בטאיוואן, מגזינים מובילים בעולם מהללים את שווקי הלילה התוססים ותרבות האוכל המפותחת של האי, תכניות בישול רבות מככבות בערוצי הטלוויזיה השונים וטאיוואנים צעירים החיים בערים הגדולות מסתמכים רבות על אוכל ממסעדות ודוכני אוכל מאשר על בישול עצמי. כחלק מחיי הפנאי, הטאיוואנים יעידו, כי האכילה עצמה בעיניהם היא חוויה קולינרית ובטייפה כל כמה חודשים נפתחות מסעדות בעלות אוכל יווני, ספרדי, טורקי והודי.

בפעילות משותפת עם רשת “סיטי סופר” (Citysuper), רשת הסופר האיכותית והידועה בטאיוואן, פתחנו בשבוע שעבר לראשונה את פסטיבל המזון בטאיוואן. האירוע מתקיים ב-6 סניפים שונים, בהם יוצגו למעלה מ-200 מוצרים ישראליים של כ-25 חברות. לראשונה, יהיה ניתן למצוא בטיוואן שמן זית ישראלי, תבלינים, טחינה, חלבה, שתייה בטעמים, סלטים טריים וכיו”ב. האירוע, אשר ייערך עד לתחילת חודש דצמבר, יאפשר לקהל המקומי להיוודע כמעט לראשונה למוצרי המזון הישראליים. במידה ואירוע זה יוכתר בהצלחה, הוא יהווה פריצת דרך לשאר מדינות האזור, אשר עשויות ללכת בעקבותיו ולקדם את תעשיית המזון הישראלית.

כחלק ממאמצי הקידום, ערכנו שני אירויי בישול לקידום הפסטיבל, בו בישלנו מאכלים ישראלים והשתמשנו במוצרים, שיובאו לתערוכה: האחד התקיים בביתי והשני במטבח מקצועי. לאירועים היתה התעניינות רבה מצד התקשורת המקומית ויעידו על כך הכתובות בקישורים הבאים:

*以色列駐台官員夫婦親下廚 推以色列食品

*「以色列生活食品展」19日起在台展出販售 120類當地美食健康又美味

 

הנספח המסחרי דורון חמו ומנכל סיטי-סופר טוני ליו בטקס הפתיחה
הנספח המסחרי דורון חמו ומנכ”ל סיטי-סופר טוני ליו בטקס הפתיחה
מוצרי מזון ישראליים מוצגים לראשונה בטיוואן
מוצרי מזון ישראליים מוצגים לראשונה בטאיוואן
  • הנספחות המסחרית בטאיוואן בראשות הנספח המסחרי דורון חמו מסייעת לחברות ישראליות לייצא לשוק המקומי. לפניות: Taipei@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל