על הנספחת המסחרית החדשה במומבאי

Dana Nahariדנה נהרי היא הנספחת הכלכלית-מסחרית של ישראל במומבאי, הודו, החל מנובמבר 2015. הנספחות מתמקדת הן בהבאת חברות ישראליות לפעילות ועבודה משותפת עם חברות הודיות והן בקידום השקעות הודיות בישראל.

דנה, 37, בוגרת חוג כלכלה ומנהל עסקים של האוניברסיטה העברית ובעלת תעודת MBA (עם התמחות במערכות מידע) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל. לפני שהצטרפה לשירות הציבורי, עבדה כשבע שנים בעולם הבנקאות בתפקידים שונים, ככלכלנית ומנהלת פרויקטיי מערכות מידע.

עם הצטרפותה למינהל סחר חוץ בשנת 2014 צוותה למחלקת אסיה פסיפיק ואפריקה שם עבדה בעיקר עם מדינות מתפתחות. כחלק מפעילות זאת, יזמה מספר פעילויות ממוקדות בנושא יצירת פתרונות לאוכלוסיית ה- BOP.

לקראת יציאתה לשליחות שאלתי אותה מספר שאלות.

מה הוא הדבר הראשון שאת מתכננת לעשות עם כניסתך לתפקיד?

“ללמוד, ללמוד ,ללמוד לאור זאת שמדובר בשליחות הראשונה שלי ובמדינה כל כך שונה מישראל המטרה שלי ללמוד ולהבין את השוק בצורה הטובה ביותר”.

מהם האתגרים המרכזיים מבחינתך?

“לאורך תקופת ההכנה לתפקיד, שמעתי מחברות ישראליות על האתגרים הרבים בהם הן נתקלות בעבודה מול השוק ההודי. המטרה הינה למצוא את הכלים הנכונים לסיוע לחברות להתמודד עם אתגרים אלו. בנוסף, כיום היצוא הישראלי להודו ביחס לפוטנציאל הקיים והנכונות הרבה של ההודים לעשיית עסקים עם ישראל הינו נמוך מאוד. על הנספחות למצוא את הדרכים, הקשרים והפעילויות שיסיעו בהגדלת היקף היצוא הישראלי”.

האם יש תוכניות מיוחדות לקראת שנת 2016?

“לאור התמחותי בשנה האחרונה בפתרונות לשוק ה- BOP , המטרה הינה לעשות פעילויות ממוקדות בתחום זה, לאור גודל שוק זה בהודו”.

אנחנו מאחלים לדנה הצלחה רבה בתפקידה החדש!

 

עקבו אחרי דנה בבלוג.

צור קשר עם:

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל