כמה מכשירי אמ.אר.איי. יש בקוריאה?

כמה מכשירי MRI יש בקוריאה?

נכון לשנת 2013 פועלים בקוריאה 1,228 מכשירי דימות תהודה מגנטית (MRI) ו-1,891 מכשירי CT. רק בבית החולים Asan, שהוא הגדול בקוריאה יש 12 מכשירי MRI ו15 מכשירי CT.

657px-MRI-Philips

זאת דוגמה אחת לרמה הטכנולוגיה של מערכת הבריאות הקוריאנית והשימוש הגובר במכשירים רפואיים מתקדמים. אבל כדי להבין לעומק את השימוש הגובר בציוד רפואי בקוריאה, חשוב להבין איך מערכת הבריאות בנויה.

כיום, כל אזרח משלם אחוז מסוים מההכנסה שלו עבור הביטוח הרפואי הלאומי. הביטוח מעניק לאזרח סבסוד עבור רוב הטיפולים הרפואיים עם השתתפות עצמית נמוכה יחסית..

החולה יכול לבחור היכן לקבל את הטיפול ורשאי ללכת לכל בית חולים וכל רופא (כמובן תלוי בזמינות ותורים). כמובן, שיש טיפולים ללא סבסוד וכן אם רוצים חדר אשפוז פרטי אז צריך לשלם עבור שדרוג.

שיטה זו יצרה מצב, בו רוב בתי החולים בקוריאה הם בבעלות פרטית וישנה תחרות גוברת על הלקוחות (החולים), אשר עושים סקר שוק לפני כל טיפול (Doctor Shopping).

לכן, האינטרס של בתי החולים הוא להציג את הטיפולים החדשניים ביותר כדי למשוך אליהם לקוחות חדשים וישנה תחרות על רמת השירות, איכות הטיפול וכן מוניטין בית החולים והרופא.

השילוב של שיטה זו, ביחד עם האהבה של הקוריאנים לטכנולוגיות מתקדמות, יצרו מצב, בו מערכת הבריאות ייבאה בשנת 2014 ציוד רפואי בשווי של 3 מיליארד דולר והשוק גדל בכ6% כל שנה.

חברות ישראליות עם מוצרים מתקדמים בתחום הציוד הרפואי יכולות למצוא הזדמנויות טובות בקוריאה ולהעניק פתרונות אשר יועילו לחולים וכן לבתי החולים.

למידע נוסף אתם מוזמנים לפנות לנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בסיאול.

צור קשר עם:

שי פילר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל