תאילנד ומלחמת הסייבר

בשנה האחרונה ממשלת תאילנד החליטה, כי הגיעו מים עד נפש והחולשה היחסית של המדינה בתחום הסייבר צריכה להיפסק.

השינוי מגיע במספר אפיקים מחקיקה (חוקי הסייבר מתחילת השנה), הקמת יחידות סייבר בצבא ותחת הממשלה (ETDA וכו’) וכו’. המדינה מתמודדת עם התקפות סייבר חדשות לבקרים, הן מבית והן מחוץ.

בעקבות כך, בשבוע האחרון הורה ראש ממשלת תאילנד, גנרל פראיוט צ’אן אוצ’ה (Prayuth Chan-o-cha), לכל משרדי הממשלה לטפל בפרצות האבטחה ולשדרג את מערכות ההגנה על מערכות הידע שלהם.

כמו כן, הורה שר התקשורת Minister of ICT) Uttama Savanayana), בעקבות הוראה זאת של ראש הממשלה, לבחון את פעילות ההאקרים כנגד המדינה וביקש מכל הארגונים והרשויות הממשלתיות להעלות את רמת האבטחה שלהם, תוך שמירה על רמת שירות לאזרחים. מלחמת הסייבר החלה לאחר שממשלת תאילנד הודיעה, כי הם עדיין בוחנים את תכנית הגישה היחידה לאינטרנט (Single Gateway to Internet).

בשבוע שעבר היה פרסום, כי קבוצת אנונימוס (רשת האקרים בינלאומית) תקפה את חברת התקשורת הממשלתית CAT ופרסמה נתונים על לקוחות החברה. CAT עדכנה, כי אכן היו ניסיונות התקפה על החברה, אך הכחישה, כי מידע של לקוחותיה דלף או עומד בסיכון, וזאת למרות פרסום תמונות של חשבונות. כמו כן, בתאילנד קמה קבוצה שנקראת F5 cyber army, ששמה לה למטרה להילחם במגבלות על האינטרנט במדינה.

הממשלה הכחישה, כי ההתקפות באות בעקבות רצון הממשלה לבצע את תכנית הגישה היחידה לאינטרנט (Single Gateway to Internet), שתאפשר צנזורה על האינטרנט והקמת יחידת הסייבר הצבאית וממילא היחידה הצבאית נועדה לכוחות הצבא ולא לאכיפת תוכנית הגישה היחידה לאינטרנט.

יש לציין, כי רק בחודש אוגוסט האחרון הגיעה לתאילנד משלחת של כ- 15 חברות ישראליות בתחום הסייבר ונפגשו עם נציגי ממשל שונים וכן גופים פיננסיים.

תכניות אלו של הממשלה לחזק את מוסדות המדינה במערכות סייבר עומדות בקנה אחד עם פעילות הנספחות בתאילנד ויכולות ישראל וכמובן מהווה הזדמנות לחברות ישראליות במדינה.

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל