רווח ורווחה- חדשנות חברתית ישראלית בווייטנאם

על פי הערכות האו”ם וגורמים ממשלתיים, בווייטנאם כ-13 מיליון איש המוגדרים “אנשים עם מוגבלויות”. מדובר על כ-15% מהאוכלוסייה בתוכם קשישים, בוגרים, חיילם לשעבר ונפגעי מלחמת וייטנאם (בהם נפגעי אייג’נט אורנג’), אימהות, ילדים ותינוקות הסובלים ממוגבלות פיזית או נפשית המונעת את שילובם באוכלוסייה הכללית ובמעגלי החיים.

בנובמבר 2014 חתמה וייטנאם על האמנה הבינלאומית לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, זאת לאחר עבודה מואצת של ארגונים בינלאומיים ובראשם סוכנויות האו”ם השונות הפעולות במדינה. החתימה על אמנה זו ואמנות אחרות לשוויון זכויות למגזרים שונים הינה חלק ממהלך רחב של הממשל הווייטנאמי לייצר צמיחה כלכלית ולשפר את רמת החיים של התושבים באמצעות שותפות פעילה בקהילה הבינלאומית.

מעבר לחתימה, הממשל הווייטנאמי משקיע לאחרונה משאבים שונים גם במימוש ואשרור האמנה, כחלק מהתחייבותו ליישם את האמנה עד 2020. הממשלה מקדמת את היישום באמצעות הקצאת משאבים, חקיקת חוקים מטיבים, התאמות בירוקרטיות ושיתוף פעולה הדוק עם הארגונים הרלוונטיים בנושא. בתוך כך, הגדירה וייטנאם בכל פרובינציה נציגים ספציפיים המיצגים אנשים עם מוגבלות. נציגים אלה הם סובלים ממוגבלות בעצמם ומוגדרים “נציגי אוכלוסייה עם מוגבלות”.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בווייטנאם מפתחת תחומי פעילות חדשים עבור התעשייה הישראלית. לצורך כך, אנו מתכננים לקיים בדצמבר 2015 פעילות חשיפה לחברות ישראליות ועמותות ישראליות, המציעות פתרונות טכנולוגים, ייעוץ ושירותים לשילוב אנשים עם מוגבלות וקשישים בתחומי החיים השונים: מעגל העבודה, מוסדות חינוך, תחבורה ציבורית, פעילות פנאי, גישה למידע, נגישות פיזית, שירותים ממשלתיים ועוד.

הפעילות תתקיים בשיתוף קרן האוכלוסין של האו”ם (UNFPA), משרד הרווחה של וייטנאם (MOLISA) ו”נציגי אוכלוסיה עם מוגבלויות” ברשויות המקומיות, משרד החוץ ושגרירות ישראל בויטנאם. בנוסף, יוכלו החברות הישראליות להיפגש עם עמותות, חברות ומפיצים מקומיים הפועלים בתחום.

תוכנית הפעילות:

יום  א’, 6.12- הגעת החברות הישראליות להאנוי

יום ב’, 7.12- האנוי- סמינר עסקי בנושא חדשנות חברתית- פתרונות לקשישים ואנשים עם מוגבלויות.

יום ג’, 8.12- האנוי- פגישות עסקיות וסיורים מקצועיים בארגון הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה

אחה”צ- טיסה להו צ’י מין סיטי (סייגון)

יום ד’, 9.12- סייגון- סמינר עסקי בנושא חדשנות חברתית- פתרונות לקשישים ואנשים עם מוגבלויות.

huo ה’, 10.12- סייגון- פגישות עסקיות וסיורים מקצועיים בארגון הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה

טיסה חזרה לישראל

חברות, עמותות וארגונים המעוניינים להשתתף בפעילות מתבקשים לפנות לגב’ עינת הלוי-לוין בצירוף פרופיל החברה/ ארגון באנגלית.

  • מועד אחרון להרשמה: 7.11.2015
  • ההשתתפות בפעילות הינה ללא תשלום. הוצאות הטיסה והשהות (כולל ויזה) על חשבון המשתתפים.                                                 קרדיט תמונה: עינת הלוי- לוין

צור קשר עם:

צפריר אסף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל