איך לעשות עסקים בהודו

GlobalWorkforceSymposium

בכנס שנערך בשבוע שעבר בבוסטון ע"י Worldwide ERC Foundation's בנושא "כוח העבודה העולמי" (Global (Workforce, ניתנו כמה טיפים כיצד להצליח בהודו:

 1. אין מדריך מושלם או תפריט לאיך להתנהג בזירה העיסקית בהודו.
 2. מעסיקים זרים צריכים לקחת בחשבון את הבדל התרבויות הגדול.
 3. ישירות ופתיחות אינן רצויות, ההודים מצפים מהמומחה הזר שיידע הכל ותשובה כמו "את זה אני לא יודע" תתקבל ע"י ההודים כחולשה, תגרום לחוסר כבוד כלפיו ואף תגרום לחתירה תחת סמכותו.
 4. תהיה פחות ישיר ותשתה הרבה תה. תנסה להבין את הדיבור הלא ישיר של ההודים, לדוגמא כאשר לפעמים הם אומרים "לא" הם בעצם מתכוונים לשאול שאלה.
 5. חשיבות גבוהה ללימוד השוק והאיזורים הגאוגרפים השונים, המייצרים תרבויות שונות. לדוגמא חברת רכב נאלצה לעשות שינויים בבולמי הזעזעים ברכב באיזורים מסוימים בעקבות מונסונים חזקים באזורים אלו.
 6. רגישות השוק ההודי למחיר. יצרן סכיני גילוח הבין שעליו למכור בזול והקטין את החפיסה של מספר סכינים לסכין בודד במחיר 25 סנט.
 7. חתימת חוזה בהודו היא רק תחילת המשא ומתן. כל חוזה עלול להיעצר בשלב מסוים לפני תאריך פקיעתו. מקובל, שעבור הארכת החוזה יבקשו ההודים הורדה במחיר. לפעמים נדמה שהם מבקשים לפשוט את עורך, אבל זה לא כך, זוהי תרבות של השרדות. יש לקחת זאת בחשבון.
 8. עליך להכיר את הרגישויות של ההודים, ומתי לקחת צעד אחורה.
 9. לכבד את הצד השני.
 10. לדעת להיפגש באמצע הדרך.
 11. להגיע להודו.
 12. לעשות תכניות ארוכות טווח.
 13. בהודו כח אדם מוכשר עם יכולות לימוד.

ERC

המחלקה הכלכלית בקונסוליה של ישראל בבנגלור מקדמת את קשרי המסחר עם מדינות דרום הודו. צריכים עוד עצות בנוגע לעבודה בהודו? פנו אלינו!

צור קשר עם:

אבי פרידמן

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל