אוסטרליה מחפשת פיתוחים טכנולוגיים לתחום החקלאות

בעוד בנקים ומשקיעים אחרים תמכו במהפכת הטכנולוגיה הפיננסית (Fintech) וקידמו תשלום במטבע מקוון (ביטקויין – Coinbase), אפשרות העברת כסף מאדם לאדם (SocietyOne) בטיחות רשת (QuintessenceLabs) וכדומה, שימשה חברת הבנקאות ווסטפאק (Westpac) כחלוץ בהשקעה בטכנולוגיה החקלאית.

ווסטפאק, היו מהראשונים באוסטרליה לזהות את הפוטנציאל המשמעותי הגלום בערך המוסף של טכנולוגיות בתחום החקלאות (אגריטק) ואחת מפעולותיה הראשונות היתה הצעה של פרס על סך 40 אלף דולר, שיוענק עבור טכנולוגיה, שתאפשר לחקלאים לאתר “אונליין” עובדים עונתיים (מטיילים, סטודנטים בחופשה וכו’), הנדרשים למגוון עבודות חקלאות בעונות קצרות בעלות עומס עבודה רב. בפרס זכתה חברת AgTasker, אשר עתידה להפעיל את המיזם בתחילת 2016. את פרס הניחומים קצרה חברה המפעילה מזל”טים זולים (Drones for Vineyards), שתוכננו וצוידו במכשור ייעודי , המאפשר להם לסרוק שטחים נרחבים של כרמים במטרה לאפשר לחקלאי לבחון קיומם של וירוסים נפוצים בכרם זאת, על בסיס בחינה של צבע העלים. חברה זו כבר נתבקשה לבצע התאמות בכדי להתאים את הטכנולוגיה לשימוש דומה בגידולי קפה.

דיוויד לינדברג (David Lindberg), המנהל התפעולי של ווסטפאק בנק מסר, כי שוק הטכנולוגיה הפיננסית פועלת למטרות קצרות מועד בעוד, ההשקעה בתחום החקלאות מוכחת כהשקעה טובה יותר לטווח ארוך ובעלת השפעה רחבה בהרבה על האוכלוסייה. עוד הוסיף, כי למרות תקופות יובש ארוכות שפקדו את היבשת בעשור האחרון ועל אף התחזקות הדולר האוסטרלי, רשמו החקלאים באוסטרליה עלייה של 50% ברווחיהם.

ביוני 15′, הציגה הממשלה הפדראלית את תכנית החומש בתחום החקלאי, (Agricultural Competitiveness whitepaper. לפירוט מלא של המסמך ראו כאן) ובו עדכנה על השקעה ממשלתית של 4 מיליארד דולר בסקטור זה תוך דגש על ‘חקלאות חכמה’ זאת, בנוסף לתכנית התשתית העצומה של אוסטרליה לחבר את כל אזורי הספר של אוסטרליה לרשת אינטרנט מהיר ומתקדם (דור 4), תוך כיסוי מקביל ומלא של קליטה סלולארית בכל נקודה ביבשת. לכך הוקצו 160 מיליון דולר נוספים.

בימים אלו מסיים משרד החקלאות האוסטרלי לאסוף מידע גולמי מכלל החוות ביבשת, על מנת לבחון את הטכנולוגיות בהן הן עושות שימוש, את יכולתן לאמץ טכנולוגיות מתקדמות ומחסומים המקשים על החקלאים זאת, במטרה לבחון את הטכנולוגיות הנדרשות בכדי למקסם את איכות התוצרת בסקטור.

אנו רואים את פעילות הממשל האוסטרלי כחלון הזדמנויות נדיר לשילוב טכנולוגיות ישראליות בסקטור החקלאי באוסטרליה. לנספחות הכלכלית בסידני, קשרים לגורמים רבים בקרב מקבלי ההחלטות, ואנו קוראים לחברות בעלות טכנולוגיות רלוונטיות להציג את סוגי הפתרונות שברשותן, על מנת שנתאם עבורם פגישות בעלות פוטנציאל אמתי למימוש עסקי.

כתבה זו היא המשך לאחרות, אותן פרסמנו על סקטור החקלאות באוסטרליה לאורך השנה האחרונה, בהן אנו מבקשים לקדם שידוכן של טכנולוגיות ישראליות מגוונות לצרכיה הרחבים של אוסטרליה.

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל