אוכל, שתייה, טאיוואן, אהבה

האסוציאציה המיידית, שתעלה לרובנו, כאשר נשמע את המילים, טאיוואן, מסחר והזדמנויות עסקיות, תהיה בוודאי לרוב- אלקטרוניקה, היי-טק, מולכים למחצה וכיו”ב. לא כך במקרה שלנו הפעם.

בסוף חודש יוני השנה, קיימה לראשונה הנספחות המסחרית בטאיוואן בסיוע מכון היצוא, ביתן לאומי בתערוכת היין הלאומית בטייפה. הנספחות הציגה בביתן הלאומי את מירב ומיטב היין הישראלי. זו הייתה הנוכחות המרבית והעוצמתית ביותר של יינות ישראלים בטאיוואן מעולם. כ-13 יקבים השתתפו בתערוכה וכולם, ללא יוצא מן הכלל, שלחו יינות מסוגים שונים לטעימה. 4 מתוכם ,שכבר מייצאים לטאיוואן, יוצגו על ידי המפיצים המקומיים אשר נכחו  עמנו בביתן.

התגובות, שהתקבלו מיבואנים ומפיצים עמם נקבעו פגישות מרוב, היו נלהבות. לא רק שרבים לא היו כלל מודעים לעובדה, כי לישראל תעשיית יין, רבים הופתעו לגלות את איכותו של היין הישראלי, העומד בקנה אחד עם יתר מעצמות היין כדוגמת איטליה, צרפת, פורטוגל וכיו”ב.

20150804_153820_resized
אירוע פוסט VIP ליבואנים מובילים בהדרכת חיים גן בווידאו קונפרנס

בתחילת חודש אוגוסט קיימנו אירוע נוסף בתחום, לאחר שאיתרנו את המפיצים והיבואנים העיקריים בעלי הפוטנציאל לשת”פ המרבי ביותר ואשר הביעו עניין לשווק יין ישראלי בטאיוואן. באירוע ה- VIP, שנערך בחדר במלון ייעודי, ערכנו סבב טעימות נוסף עם היינות, שנותרו מהתערוכה. לאורך כל התהליך, הן בתערוכה והן באירוע ההמשך, ליווה אותנו מומחה היין העולמי, איש הענבים המסור והמקצועי, חיים גן. חיים, אשר אוהב ומוקיר את היין הישראלי, סייע רבות בשיווק תעשיית היין הישראלית בטאיוואן.

בזאת לא הסתיימו מאמצי הנספחות המסחרית בהובלתי בתחום המזון והשתייה בטאיוואן. בחודש נובמבר השנה נקיים את אירוע המזון הישראלי החשוב והגדול ביותר באי מאז ומעולם. באירוע, אשר יימשך כשלושה שבועות, ימכרו כ- 200 סוגים שונים של מוצרי מזון ושתייה ישראלים בהשתתפות של כ-20 חברות ישראליות בחמשת מסניפי רשת הסופרים האיכותית ביותר בטאיוואן: City-Super. המאמצים והמשאבים, שמושקעים פעילות שכזאת, הם רבים מאוד. הן מכון היצוא והן הנספחות המסחרית השקיעו זמן רב במציאת השותפים הנכונים, הזמנתם לישראל, הפגשתם עם החברות הישראליות ושיווק תעשיית המזון והשתייה בטאיוואן.

בכך, אנו מקווים לפרוץ את החסם הכה גבוה של חדירת מוצרי מזון לאסיה. למרות השוני והבדלי הטעמים בין התרבויות, אנו מאמינים, כי נוכל להוות פורצי דרך בתחום גם לשאר מדינות היבשת ולגרום לחך האסייתי להכיר ולאהוב את הטעם הישראלי. הצלחה בטאיוואן תתורגם מידית למדינות שכנות, כגון: סין, קוריאה הדרומית, סינגפור, יפן והונג-קונג.

בהצלחה לכולנו!

DSC_00381 35 20150628_173919_resized20150626_133457_resized

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל