מדריך להתמודדות במכרזי רכש ממשלתיים בסינגפור- עכשיו יותר מתמיד, קל להתמודד!

סינגפור היא מדינת יעד לנחיתה רכה באסיה, ולא בכדי. שפת המדינה היא אנגלית, התל"ג לנפש עומד על למעלה 53,000 דולר אמריקאי והצמיחה הממוצעת בעשור האחרון עמדה על 4.5% בשנה. הכלכלה מבוססת כלכלת שירותים נרחבת ומפותחת וכן 25-30% מהתל"ג מושתת על ייצור.

סינגפור ידועה בהיותה מדינה מסודרת ומוסדרת וכל פעילות בה מגובה בפרוטוקול, אשר מתאר את סדר הדברים והמודוס אופרנדי בצורה בהירה ומובנית. הבירוקרטיה הנוחה מאפשרת לחברות חדשות להיכנס לשוק ללא צורך בהשקעה ניכרת של כסף ועם הביטחון, כי ההליכים הינם שקופים והוגנים לכל מאן דבעי. כל אלו מהווים כר פורה ונוח לפעול בסינגפור ואנו מגישים לכם מסמך זה על מנת להנגיש המידע בדבר התמודדות במכרזים ממשלתיים בסינגפור. המסמך מתאר את סוגי הרכש השונים, שמבצעת ממשלת סינגפור, הגבלות החלות עליהם על פי סכומי ההתקשרות וכן סוגי גופי הביצוע, שמבצעים את ההתקשרות. הכללים רלוונטיים לכל סוגי הרכש הממשלתי המבוצע במדינה.

ככלל נאמר, כי תהליכי הרישום למכרזים ולפעילויות רכש המתוארים כאן פשוטים להבנה ודורשים מעט מאמץ. עם זאת, בחלק מהמקרים החברה תהיה חייבת למנות AR, נציג מאושר, על מנת לבצע את הפעולות באתר הממשלתי. על פי רוב הסינגפורים מבכרים חברות, שיש להן נציגות מקומית בסינגפור על מנת להגדיל את הסיכויים, כי השירות והתמיכה היומיומית יהיו מרביים.

ממשלת סינגפור פתוחה לספקים חיצוניים ולא מקומיים ומעבירה סמינרים והדרכות באשר לפרויקטים גדולים, המתפרסמים ודורשים מעורבות של טכנולוגיות חדשניות וספקים, שאינם בגבולות סינגפור, על מנת לפנות לקהלי מטרה רחבים. התעשייה הישראלית בהחלט יכולה להיות שחקנית פעילה בהתמודדות על חוזים ורכישות של הסינגפורים.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה על מנת לקבל מידע נוסף וספציפי, ואנו נשתדל לפעול במקביל באופן פרואקטיבי על מנת לאתר הזדמנויות עסקיות עבורכם, ובפרט מכרזים ממשלתיים הכרוכים בפרויקטי דגל במדינה. המידע מתפרסם באופן שוטף ומידי יום ויש לעקוב באדיקות היות והסינגפורים מקפידים על לוחות זמנים ביתר שאת וכן על דיוק והגשה בזמן של כל המסמכים הנדרשים. נשמח גם לחבר אתכם לאינטגרטורים מקומיים או שותפים אחרים הנדרשים לעתים בחלק מהפרויקטים.

אני תקווה, כי נצליח לראות חברות ישראליות רבות חודרות לשוק המקומי ופועלות בו הן כפעילות עסקית ראשונה באסיה והן כמרכז רווח בזכות עצמו. לסינגפורים דרישות גבוהות מספקיהם, אך הם מוכנים לשלם בהתאם ויש חשיבות רבה לחברות ישראליות להתחיל את פעילותן באזור מרוחק ושונה, כמו אסיה, דווקא במקום נוח והגון כסינגפור.

בהצלחה בהתמודדות. אנחנו פה בשבילכם.
כניסה למדריך- Legal and Practical Aspects of Tender Process Management

צור קשר עם:

רון שניר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל