מינהל סחר חוץ מזמין אתכם להצטרף למהפכת החינוך בדרום מזרח אסיה

מדינות מתפתחות רבות חולקות מאפיינים משותפים בהם אוכלוסייה (כללית) גדולה ובתוכה חלק יחסי גדול של צעירים וילדים ושיעורי צמיחה מהירים היוצרים ציפייה של התושבים לרמת חיים גבוהה יותר ונגישות למידע ולטכנולוגיות.

תהליכים אלה יוצרים דרישה לשיפור מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית והתאמתה לעולם התחרותי והפתוח של המאה ה-21.

מדינות דרום מזרח אסיה, בהן וייטנאם והפילפינים, מתמודדות עם אתגר חברתי וכלכלי זה ונדרשות לרפורמות מרחיקות לכת במערכות החינוך שלהן, בתכני הלימוד ובאופן ההוראה.

רפורמות אלה מזמנות הזדמנויות עסקיות לא מעטות לחברות ישראליות בתחומי הטכנולוגיה החינוכיות, שיטות הוראה והדרכה, צעצועים ומשחקים.

הנספחויות המסחריות של משרד הכלכלה בווייטנאם ובפיליפינים מזמינות אתכם להצטרף למשלחת עסקית שמטרתה הכרת השוק ויצירת קשרים עסקיים בשתי המדינות הענקיות הללו. המשלחת מיועדת לצאת ב 16-21.8.2015 ולהשתתף, בין היתר, בתערוכת EDUCA EXPO 2015 בפיליפינים.

תוכנית המשלחת (התוכנית הסופית נתונה לשינויים)

וייטנאם- 16-18.8.2015

  • וייטנאם היא מדינה קומוניסטית והחינוך נחשב לאחד מאבני היסוד הן של התרבות הווייטאנמית והן של המפלגה השלטת. בשנים האחרונות יש הכרה בכל רבדי החברה כי רמת החינוך אינה מספקת עוד להתמודדות בעולם התחרותי והפתוח אליו ויטנאם מנסה להשתלב. הממשלה מובילה רפורמות שונות בתכני הלימוד, מבנה מערכת החינוך והגדרת ההישגים הנדרשים מהתלמידים והמורים. תהליכים אלה נועדו לא רק לשפר את רמת החינוך אלא גם להנגיש אותו לתושבי כפרים מרוחקים ולהביא את רמת החינוך בפריפריה קרוב ככל הניתן לזו שבערים המרכזיות.
  • במקביל פורחת במדינה תעשיית בתי הספר הפרטיים ומוסדות ההשכלה המקצועית והאקדמית הפרטיים הלא פורמליים. מספרם של מוסדות פרטיים אלה עולה עם הגיל (משום שהמפלגה הקומוניסטית שמה דגש רב יותר על פעילות הגנים ובתי הספר היסודיים).
  • גם תחום הצעצועים החינוכיים מתפתח במהירות ונהנה מהעלייה ברמת ההכנסה הפנויה והמודעות הגוברת לחשיבות המשחק כפעילות חינוכית בגילאים הצעירים.
  • המשלחת העסקית תתמקד בהו צ'י מין סיטי- העיר הגדולה ביותר במדינה- ומתוכננת להפגש עם גורמים רשמיים במערכת החינוך, בתי ספר, אוניברסיטאות וכן לקיים סמינר עסקי עם מפיצים של טכנולוגיות חינוכיות וצעצועים.

*19.8.2015- טיסה מהו צ'י מין למנילה

הפיליפינים- 20-22.8.2015

בשנים האחרונות שוק החינוך הפיליפיני חווה צמיחה עקב עליה בהכנסה הפנויה של תושבי הפיליפינים ועליה ברמת החיים. כמו כן, ישנה נכונות ממשלתית גוברת להקצות משאבים לשיפור החינוך במדינה. בשנים 2008-2013 תעשיית החינוך בפיליפינים עלתה בממוצע ב-9.7 אחוזים בשנה ועד שנת 2018 שוק החינוך בפיליפינים צפוי להגיע ל-17 מיליארד דולר. התפתחות החינוך בפיליפינים תתרכז במגזר הפרטי, ובעיקר חינוך מקצועי, הכשרת מורים, וקורסי הכשרה לקבלה לאוניברסיטאות.

  • באוגוסט תתקיים זו השנה השישית תערוכת חינוך מקיפה EDUCA EXPO, שתעסוק בתחומים רבים:  כיתה חכמה, לימוד מרחוק, ציוד טכנולוגי חינוכי, ציוד למעבדות, משחקים חינוכיים, הכשרות מקצועיות גם לאנשי מקצוע בתחילת דרכם אחרי גילאי בית ספר ועוד.
  • במקביל להשתתפות בתערוכה, אנו גם מתכננים שני ימי סיור במטרה לתת לחברות הישראליות כלים טובים יותר להכרת שוק החינוך בפיליפינים וקישורם לשותפים מקומיים פוטנציאליים.
  • ב-20 באוגוסט ניפגש עם בכירים במשרד החינוך הפיליפיני. לאחר מכן תתקיים סדנה, בה יוצגו היתרונות הישראלים בתחום החינוך. לסדנה יוזמנו נציגי הארגון האמריקאי-פיליפיני Pbed של אנשי עסקים למען קידום החינוך בפיליפינים. כמו כן, יוזמנו נציגי מוסדות חינוך והועדה הממשלתית ללימודים מתקדמים.
  • ב-21 באוגוסט נערוך ביקור במוסדות חינוך פיליפינים ולאחר מכן נקיים פגישות B2B עם נציגי תעשיית החינוך הפיליפינית.
  • קראו עוד על Educa 2015, כאן.

*ההשתתפות בפעילות המשלחת הינה ללא תשלום לחברות ישראליות.

*כל משתתף מתבקש לכסות את עלות הנסיעה (לרבות ויזה וביטוחים), הלינה והכלכלה במקום.

*לפרטים נוספים והרשמה אנא צרו קשר עם דנה נהרי ממינהל סחר חוץ

02-6662854 / Dana.nahari@economy.gov.il

ההרשמה למשלחת תיסגר ב 16.7.2015

צור קשר עם:

צפריר אסף

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל