הזדמנויות בשוק המים בטאיוואן

שינויי מזג האוויר ברחבי העולם משפיעים על טאיוואן גם כן. באי שוררת בשנים האחרונות בצורת קשה, זאת לצד אסונות טבע, אשר פגעו בתוצרת החקלאית ובמאגרי המים הזמינים. כמות המשקעים השנתית בטאיוואן היא כ-2500 מ"מ בשנה, אך היכולת לאגור את המים היא מוגבלת. כ-75% מהמשקעים זורמים לים והנהרות צרים מדי מכדי להכיל את המשקעים. בנוסף, תהליך העיור והמבנה הגיאוגרפי, כמו גם ריבוי רעידות האדמה אינו מאפשר בניית סכרים. כיום קיימים בטאיוואן 110 סכרים ומאגרי מים היכולים להכיל כ-4.2 מיליארד קוב בלבד. כמות מועטה לאוכלוסייה של 23 מיליון תושבים.

בשל הבצורת החמורה, ששוררת בטאיוואן, הממשלה החלה תכנית קיצוב במים הכוללת הפחתת לחץ המים בלילות באזורים מסוימים וניתוק מוחלט של המים באזורים אחרים למשך יומיים בשבוע ׁ(בהתאם למפלס המים). כמו כן, הממשלה מתכננת העלאת תעריף המים למשקים הפרטיים (שלא הועלו זה 21 שנים ועומדים על כשקל וחצי לקוב). הממשלה מספקת מים לשאר המגזר החקלאי בחינם, על אף שהחליטה לחתוך את אספקת המים לחלק מגידולי האורז. לגבי צרכנים גדולים אחרים כגון בתי חולים, בתי מלון ומפעלים נדרשים לייעל את צריכת המים ב-10%-20%.

בנוסף, ממשלת טאיוואן מתכננת להעלות את שיעור מחזור המים, הורדת שיעור אובדן המים ולהתחיל בהתפלת מים על ידי הקמת מתקני התפלה בשווי מאות מיליוני דולרים.

עם זאת, יצוין שלעת עתה, על אף הניסיון להתייעלות אנרגטית במפעלים (החמרת הענישה) נראה, כי בתחום המים לא חלה התקדמות רבה ומפעלים לא מעטים מזרימים שפכים ללא כל סינון וטיפול לנחלים ולים.

חברות ישראליות יכולות לנצל את הדחיפות, שנוצרה בשוק המים הטאיוואני ולספק פתרונות למחזור מים, טיפול ושימוש מחדש, סינון, טיהור, התפלה וכו'.

לדו"ח המלא על מים בטאיוואן.

חברות בתחום המים המעוניינות לקדם עסקים בטאיוואן או בשווקים אחרים, מוזמנות ליצור קשר עם תכנית ניוטק – התכנית הלאומית לקידום טכנולוגיות מים.

להזדמנויות בשוק המים בטאיוואן פנו אלי בכתובת הבאה:

taipei@israeltrade.gov.il

640px-Taiwan_NASA_Terra_MODIS_23791

 

צור קשר עם:

דורון חמו

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל