הבורסה הסינגפורית מגיעה לארץ לחפש הנפקות ישראליות!

בתחילת השבוע הבא (17-20.5) יבקרו בארץ מנהלי השיווק וההנפקות של הבורסה הסינגפורית SGX, במטרה לפגוש חברות ישראליות ולהעלות את הפרופיל של הבורסה, וכמובן למצוא חברות פוטנציאליות להנפקה בה. יחד עמם מגיעים גם מנהלי ההשקעות של CapBridge, פלטפורמה משותפת להשקעות של קרנות הון סיכון סינגפוריות והבורסה המקומית.

הבורסה הסינגפורית מרכזת עניין בעיקר ממשקיעים מקומיים, כמו גם חברות ואינדיבידואלים מאזור דרום מזרח אסיה, המחזיקים את הונם במדינה. SGX  מתחרה בבורסת הונג קונג, שהתאחדה לאחרונה עם בורסת שנגחאי על הנפקות של חברות במרחב האסיאתי וכערוץ השקעות למשקיעי האזור. כ 40% מהחברות הנסחרות ב SGX הן חברות זרות, מחציתן מסין ומחציתן משאר העולם. היא משקיעה מאמצים רבים לאתר חברות אטרקטיביות ולגוון את ההנפקות של החברות המקומיות שמתרכזות בעיקר בנדל"ן, תעשיית האנרגיה והכימיקלים והקמעונאות. המשקיעים והממשלה גם יחד נוטים לשאוף להרחבה של סל התעשיות בהן הם משקיעים, וכתוצאה מכך לחברות הישראליות יש פוטנציאל ממשי לרישום בבורסה.

הבורסה הסינגפורית מתאימה יותר לחברות הפעילות בדרום מזרח אסיה והיא מחפשת חברות בתחומים ספציפיים (ציוד רפואי, רובוטיקה, Retail, כימיקלים וטכנולוגיות הגנה), להן יש זווית אסייתית קיימת או עתידית ואשר פעילות בדרום מזרח אסיה או מתכננות לעשות זאת בעתיד הקרוב.

במסגרת ביקור נציגי הבורסה הסינגפורית בישראל, תארח במשרדיה בת"א פירמת עו"ד גרוס, קלינדהנדלר חודק, הלוי, גרינברג ושות' סמינר משותף , יחד עם Canaccord Genuity Singapore . הסמינר יעסוק בהזדמנויות עבור חברות ישראליות בגיוס הון בסינגפור. בין הדוברים באירוע ניתן למנות את מנהל אזור אירופה והמזרח התיכון ב SGX, מנכ"ל Canaccord Genuity Singapore ומנכ"ל CapBridge, כאמור פלטפורמת השקעות חדשה המשותפת לבורסה הסינגפורית ולקרנות ההון סיכון בסינגפור. האירוע פתוח וחברות המעוניינות ברישום מוזמנות לפנות ל: dovr@gkh-law.com

הפלטפורמה של הנפקה ב- SGX  מהווה הזדמנות ממשית למשקיעים סינגפורים להשקיע בחברות ישראליות ביתר קלות. המשקיעים המקומיים מוטרדים מהמרחק הגיאוגרפי הרב, מהסכומים הגבוהים שמחפשות החברות לגייס ובעיקר מחוסר היכרות עם השוק הישראלי. העובדה כי ההנפקה כרוכה בחתמים ובנקאים מקומיים אשר מבצעים בדיקת נאותות על החברה, מוודאים כי המאפיינים שלה מתאימים לשווקים באזור כמו גם את איכות ההנהלה, מחזקת את הביטחון של הסינגפורים להשקיע בחברות הישראליות ועושה זאת באמצעות פלטפורמה נזילה וקרובה, פיזית ומנטלית. אני מאמינה כי עוד השנה נראה הנפקה ראשונה יוצאת לדרך ומאמצינו מושקעים בהבאת חברות נוספות ל road shows כדי לבדוק את התאמתן לתיאבון המקומי. בנוסף, עבור החברות הישראליות מהווה הבורסה בסינגפור אלטרנטיבת הנפקה ייחודית ומעניינת כאשר יתרון השפה האנגלית, משטר החוק הסינגפורי (המבוסס על החוק האנגלי) והיציבות השלטונית וכתוצאה מכך הרגולטורית מעניקים לבורסה המקומית אטרקטיביות בין לאומית.

כיום, שתי חברות ישראליות מונפקות בסינגפור. הראשונה היא חברת סרין העוסקת בחיתוך יהלומים, הונפקה לפני כעשור ונסחרת בהצלחה רבה. השנייה היא חברת סלע קפיטל שגייסה לפני כשנה חצי מיליארד דולר לטובת עסקיה בתחום הנדל"ן המניב באירופה.

צור קשר עם:

רון שניר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל